Zavrieť

Porady

Kompenzácia dane z príjmu SZČO a daňový bonus pri podaní DP typu B

SZČO účtuje v podvojnom účtovníctve. V DP typu B vychádza daňová povinnosť 244,79 € a daň.bonus na dieťa 1680,- €. V r.121 suma DB podľa zákona na poukázaniíe správcom dane je 1435,21 €, ktorú sumu SZČO žiada uhradiť na vlastný účet, nie podnikateľský. Treba zaúčtovať daň.bonus znžený o daň do účtovníctva? Ak áno, na ktoré účty a ako sa vyrovná pohľadávka, keď tu dostane na osobný účet? Ďakujem Vám za odpovede, za Vaše skúsenosti.
8 komentárov     zbaliť
ivka70 danovy bonus do uctovnictva SZCO nepatri .... co tam chces uctovat?
kn-alka ...ak to v podvojnom účtovníctve nabehne na účet, niekam to treba účtovať
veronikasad Jarka, píše o súkromnom účte...
kn-alka naozaj, pardon..... tak netreba o dani/preplatku/daňovom bonusu vôbec účtovať
ivka70 a ani o podvojnom uctovnictve nepise ....
veronikasad Ivka, píše. Hneď v prvej vete
ivka70 jasne ..to som prehliadla ...pardon
Nóni2 Veľmi pekne Vám všetkým ďakujem, už mám v tom jasno, dnes som konzultovala na túto tému, keď peniaze nenabehnú na podnikateľský účet, všetko ostáva bez zaúčtovania. Ivka70 mala si pravdu DB do účtovníctva SZČO nepatrí.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Kompenzácia dane z príjmu SZČO a daňový bonus pri podaní DP typu B

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.