Zavrieť

Porady

Využitie vlastnej ornej pôdy na ohradenom pozemku

Mám pozemok v extraviláne, jediný vlastník, orná pôda cca 4000m2. Pozemok som však dal pred časom miestnemu hospodárovi s ktorým je možné vypovedať zmluvu predčasne.

Moja otázka znie, stačí vypovedať nájomnú zmluvu a pozemok môžem využívať sám pre seba?

Pretože pozemok spolu s ostatnými v širokom okolí je oplotený, pasie sa tam dobytok, a moja parcela rozdeľuje celú ornú plochu (v praxi trávnatý porast) na dve časti. Ak sa tam rozhodnem pestovať zeleninu, vysadiť stromy.. musel by som tú svoju časť ohradiť čím by som rozdelil "pašu" na dve časti.

Ako v takomto prípade postupovať? Ako celý systém s prenájom pôdy funguje pretože ohradená je veľká plocha na ktorej je množstvo parciel s množstvom vlastníkov a spoluvlastníkov. Čo ak niektorí z nich s prenájmom nesúhlasia?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Pozemok je tvoj. Ak je možné vypovedať nájomnú zmluvu a vypovieš ju, nájomca nebude mať právny titul na užívanie pozemku a môžeš si na ňom robiť, čo chceš a čo ti legislatíva dovoľuje (napr., dom tam asi nepostavíš, ale pestovať tam môžeš, ak je to pole alebo trávnatý porasť).

    Svoju časť si môžeš ohradiť, ale neviem, či na to nebudeš potrebovať súhlas zo stav. úradu.

    Využitie vlastnej ornej pôdy na ohradenom pozemku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.