Zavrieť

Porady

PPD

Keď vystavujem odberateľovi PPD pri úhrade Fa v hotovosti, musí on zasa mne vystaviť VPD k tejto faktúre? Alebo je pre mňa dokladom o zaplatení Fa len PPD ktorý som vystavila ja?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Deni je offline (nepripojený) Deni

    Deni
    Ďakujem za odpoveď. Potešila ma, ja som si myslela že treba aj tie VPD. Ešte sa spýtam keď vystavujem VPD k rôznym bločkom z nákupov, treba na nich uvádzať meno a adresu toho komu boli peniaze vyplatené? Napr. ak k bločku za benzín vystavujem VPD musím tam odpísať údaje z toho bločka? Čerpaciu stanicu, IČO, DIČ? Ja to stále všetko odpisujem a zdá sa mi to strašne zdĺhavé a vôbec neviem či to tak treba vlastne robiť?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    babenko1
    Stačí len tvoj PPD
    V tomto sa tiež názory na porade rozchádzajú 50:50. Ja súhlasím s týmto (ale ten červík neistoty nedá pokoja...)

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Osobne sa prikláňam k názoru, že stačí PPD. Každá inetrná smernica pre vedenie pokladnica stanovuje režim vedenia pokladnice, náležitosti pokladničných dokladov a spôsob overenia. V prípade výdavkových pokladničných dokladov, ktoré sa vystavujú na meno príjemcu, príjemca zároveň potvrdí prevzatie hotovosti na výdavkovom pokladničnom doklade svojim podpisom. Ak sú dodržané všetky zákonné náležitosti dokladov, potom požiadavka prikladať k príjmovým pokladničným dokladom kópiu výdavkového dokladu od plátcu je neodpostatnená.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.