Zavrieť

Porady

Výpočet odpracovaných dní do Zápočtového listu

Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu, prípadne odsuhlásenie môjho výpočtu, aby som si bola istá, že som neurobila chybu, prípadne ak by mi niekto poradil, čo som urobila zle. Nech sa poučím a naučím. Začínam robiť mzdy a práve jedného zamestnanca prepustili a ja mu mám vystaviť Zápočtový list, viem že sa do Zápočtového listu započítavajú všetky kalendárne dni, to mi je jasné. Chcela som zápočtový list vytlačiť z programu na výpočet miezd, ale pani čo robila mzdy predomnou tu porobila určité zmätky, nemám všetko ešte odkontrolované a opravené, tak musím Zápočtový list robiť ručne.

Moja otázka znie:
Zamestnanec je zamestnaný vo firme od 14.02.2005 do 30.09.2006.
Je nasledovný výpočet správny?

1. Do zamestnania nastúpil 14.02.2005, z toho vyplýva, že za február 2005 sa mu započíta 15 dní.

Kontrolná otázka:
Postupujem dobre, že najskôr dopočítam na počet kalendárnych dní začatý kalendárny mesiac, čo v tomto prípade je od 14.02.2005 do 28.02.2005, t.j. 15 kalendárnych dní?

2. Od nasledujúceho mesiaca, t.j. od 01.03.2005 do 28.02.2006 sa mu započíta 1 rok.

3. Od 01.03.2006 do 30.09.2006 sa mu započíta 7 mesiacov, čo je na prepočet kalendárnych dní 214.

4. Spolu za obdobie čo bol vo firme zamestnaný sa mu započítalo:
1 rok 229 dní.

5. Z predchádzajúcich zamestnaní odpracovancýh 21 rokov a 352 dní. Keď mu tieto roky a dní spočítam:
21 rokov 352 dní + 1 rok 229 je spolu odpracovaných 23 rokov a 216 dní.

Sú tieto výpočty správne, alebo ak nie, kde robím chybu?

Veľmi ma poteší, ak mi niekto odpovie a poradí.
Vopred ďakujem veľmi pekne za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Pukana
    Dobrý deň,
    chcela by som Vás poprosiť o radu, prípadne odsuhlásenie môjho výpočtu, aby som si bola istá, že som neurobila chybu, prípadne ak by mi niekto poradil, čo som urobila zle. Nech sa poučím a naučím. Začínam robiť mzdy a práve jedného zamestnanca prepustili a ja mu mám vystaviť Zápočtový list, viem že sa do Zápočtového listu započítavajú všetky kalendárne dni, to mi je jasné. Chcela som zápočtový list vytlačiť z programu na výpočet miezd, ale pani čo robila mzdy predomnou tu porobila určité zmätky, nemám všetko ešte odkontrolované a opravené, tak musím Zápočtový list robiť ručne.

    Moja otázka znie:
    Zamestnanec je zamestnaný vo firme od 14.02.2005 do 30.09.2006.
    Je nasledovný výpočet správny?

    1. Do zamestnania nastúpil 14.02.2005, z toho vyplýva, že za február 2005 sa mu započíta 15 dní.

    Kontrolná otázka:
    Postupujem dobre, že najskôr dopočítam na počet kalendárnych dní začatý kalendárny mesiac, čo v tomto prípade je od 14.02.2005 do 28.02.2005, t.j. 15 kalendárnych dní?

    2. Od nasledujúceho mesiaca, t.j. od 01.03.2005 do 28.02.2006 sa mu započíta 1 rok.

    3. Od 01.03.2006 do 30.09.2006 sa mu započíta 7 mesiacov, čo je na prepočet kalendárnych dní 214.

    4. Spolu za obdobie čo bol vo firme zamestnaný sa mu započítalo:
    1 rok 229 dní.

    5. Z predchádzajúcich zamestnaní odpracovancýh 21 rokov a 352 dní. Keď mu tieto roky a dní spočítam:
    21 rokov 352 dní + 1 rok 229 je spolu odpracovaných 23 rokov a 216 dní.

    Sú tieto výpočty správne, alebo ak nie, kde robím chybu?

    Veľmi ma poteší, ak mi niekto odpovie a poradí.
    Vopred ďakujem veľmi pekne za pomoc.
    Ja som sa dopracovala k takej istej dobe

    Výpočet odpracovaných dní do Zápočtového listu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.