Zavrieť

Porady

Pomóóóc

Všetkým prajem pekný dník. Mám takýto dotaz: som SZČO. Mám vo vlastníctve 1 izbový byt, ktorý som dala do prenájmu, za čo mesačne dostávam 15.000,-- Sk. Nájomná zmluva je uzavretá od mesiaca máj 2006. Ako postupovať pri účtovaní? Poraďte mi prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    V prípade, že vedieš jednoduché účtovníctvo zaúčtuješ príjem pri prijatí peňazí v hotovosti, prípadne pri obdržaní platby na účet. V prípade, že vedieš podvojné, vystavením faktúry Ti vzniká pohľadávka voči odberateľovi, ktorá sa vyrovná zaplatením faktúry (tento postup je v prípade, že byt je v obchodnom majetku SZČO).
    Naposledy upravil Braňo : 11.10.06 at 11:07

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    Príjem z prenájmu nehnuteľn.§ 6 odst.3.
    Zo živnosti §6 odst.1, písm. b.-prečo fa?
    Naposledy upravil ALDA : 11.10.06 at 10:58

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Nesúhlasím s Braňom. Ten 1 izbový byt nie je v obchodnom majetku firmy - aspoň som to tak pochopil. Potom nemá príjem z prenájmu čo hladať v účtovníctve SZČO.
    Samozrejme, že na konci roka v daňovom priznaní ten príjem sa objaví ako príjem podľa §6.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    nekonečne som sa pri zhliadnutí názvu témy vyľakala, že na Porade vyhoreli káble a už sa sem nikdy nedostanem

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Daju sa ešte v daňovom priznaní odpočítať buď skutočné náklady na byt (nájom, energie, daň a i.) alebo paušálom 40% a zdaniť rozdiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.