Zavrieť

Porady

kúpa na základe kúpno-predajnej zmluvy

Ahojte poraďáci, potrebovala by som súrne poradiť. Keď s.r.o. kúpi tovar od fyzickej osoby nepodnikateľa na základe kúpno-predajnej zmluvy ako si to s.r.o. prijme na sklad? Stačí mi kúpno-predajná zmluva? Alebo musím mať aj faktúru? Môže mi fyzická osoba vystaviť faktúru, aj keď nepodniká a nemá IČO?
Prosím poraďte mi, šéf to chce vedieť súrne a nie som si s tou faktúrou istá!
Vopred ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    chudaska
    Ahojte poraďáci, potrebovala by som súrne poradiť. Keď s.r.o. kúpi tovar od fyzickej osoby nepodnikateľa na základe kúpno-predajnej zmluvy ako si to s.r.o. prijme na sklad? Stačí mi kúpno-predajná zmluva? Alebo musím mať aj faktúru? Môže mi fyzická osoba vystaviť faktúru, aj keď nepodniká a nemá IČO?
    Prosím poraďte mi, šéf to chce vedieť súrne a nie som si s tou faktúrou istá!
    Vopred ĎAKUJEM
    Stačí ti zmluva (občan nevystavuje faktúru).

    chudaska je offline (nepripojený) chudaska

    chudaska
    Takže k zmluve si priložím výdavkový doklad a na základe zmluvy si prijmem tovar na sklad a ďalej ho môžem predávať? Tak ano?

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Súhlasím s už napísaným. Ak je platba uskutočnená neskôr ako uzavretá zmluva, môžeš ju dať do záväzkov a platbu na ZA napárovať.

    MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

    MartinkoK
    Prosím Vás a čo tá fyzická osoba, ktorá je predávajúci. Musí si tento príjem priznať v daňovom priznaní, alebo je to od dane oslobodené. Išelo o kúpu hnuteľných vecí do 30000,- Sk.
    Ďakujem veľmi pekne.

    AMM je offline (nepripojený) AMM

    AMM
    To by zaujímalo aj mňa. Ale myslím si, že si to musí priznať v daňovom priznaní. Nemáte vzor kúpno-predajnej zmluvy na počítače?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    MartinkoK Pozri príspevok
    Prosím Vás a čo tá fyzická osoba, ktorá je predávajúci. Musí si tento príjem priznať v daňovom priznaní, alebo je to od dane oslobodené. Išelo o kúpu hnuteľných vecí do 30000,- Sk.
    Ďakujem veľmi pekne.
    Príjem z predaja hnuteľných vecí nepodlieha zdaneniu u občana.

    AMM je offline (nepripojený) AMM

    AMM
    Viete mi poradit, zivnostnik ukoncil cinnost, pocas ktorej uplne odpisal 4 pocitace. Moze ich teraz ako obcan na zaklade kupno-predajnej zmluvy predat sro, v ktorej je jedinym konatelom po 1 ,-? Pripadne, moze si stanovit cenu aku chce?

    mark1982 je offline (nepripojený) mark1982

    mark1982
    smith Pozri príspevok
    Príjem z predaja hnuteľných vecí nepodlieha zdaneniu u občana.
    Reagujem na tu poznamku "z predaja hnutelnych veci" : navrhol som a na PC napisal par uprav pre webstranku jednej firmy ktore si ta firma ohodnotila na sumou do 20 000SKK. Chce to odomna kupit. Ak tuto upravu predam firme na zaklade kupno-predajnej zmluvy - nemusim tento zarobok teda zdanit?

    Som FO, nepodikam v tomto obore ani nic podobne. Prakticky ide o nehnutelnu vec, jednoduchsie preprogramovanie ako to mali do teraz - nieco ako moje dusevne vlastnictvo. Neda sa to fyzicky nahmatat. Budem mat povinnost zaplatit dan z prijmu?

    Vopred dakujem za zodpovedanie mojej otazky.

    kúpa na základe kúpno-predajnej zmluvy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.