Zavrieť

Porady

Neplatene volno

Prosim Vas o radu. Ak zamestnanec chce mat v mesiaci jeden tyzden neplateneho volna mam postupovat tak ze ho odhlasim zo socialnej poistovne na ten tyzden? Pocitaju sa aj dni z vikendu aj ked cez vikend nepracuje? Treba aj zo zdravotnej poistovne? Dakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    aglv
    Prosim Vas o radu. Ak zamestnanec chce mat v mesiaci jeden tyzden neplateneho volna mam postupovat tak ze ho odhlasim zo socialnej poistovne na ten tyzden? Pocitaju sa aj dni z vikendu aj ked cez vikend nepracuje? Treba aj zo zdravotnej poistovne? Dakujem za odpovede.
    Zo ZP ho odhlasovať netreba, len treba dodržať VZ. Aj počas čerpanie neplateného voľna treba platiť odvody z minima, čo je 6900,- (to v tom prípade, ak by jeho mzdy nedosiahla minimum).
    Neplatené voľno mu poskytuješ na pracovné dni, čo je predpokladám pondelok-piatok, tak aj prerušenie na SP by som urobila len na tieto dni.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    domi2
    Podotýkam že minimálna mzda je od 1.10.2006 7600,- 43,70 hod.
    Áno, ďakujem. Ale pre ZP platí pre celý rok 2006 minimálny VZ 6900,-

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    Pracovník má neplatené voľno jeden deň - 7.11. Prerušenie vypíšem takto:začiatok 6.11. a ukončenie 8.11.?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nika
    Pracovník má neplatené voľno jeden deň - 7.11. Prerušenie vypíšem takto:začiatok 6.11. a ukončenie 8.11.?
    7.11. aj začiatok aj koniec.
    Dobry den poprosila by som o radu. Zamestnanec si môze vybrat nepl. volno aj ked ma este dovolenku? A ak som spravne pochopila mam ho aj odhlasit zo socialnej poistovni zo zdravotnej nie.
    A ak ma cely mesiac nepl. volno tak zdravotnu zaplatim z min. mzdy ano?
    Dakujem za odpoved.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    zabiatko7282
    Dobry den poprosila by som o radu. Zamestnanec si môze vybrat nepl. volno aj ked ma este dovolenku? A ak som spravne pochopila mam ho aj odhlasit zo socialnej poistovni zo zdravotnej nie.
    A ak ma cely mesiac nepl. volno tak zdravotnu zaplatim z min. mzdy ano?
    Dakujem za odpoved.
    Áno, môže. Cez RLFO je to prerušenie poistenia §26. Do ZP platíš z MM.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.