Zavrieť

Porady

Tribitka

Čo k tomu potrebujete
2 baličky BeBe keksov /kakaové alebo biele/
250 g sušeného mlieka /plnotučné/
1 cera
200 g kryštalového cukru
1 vanilkový cukor
1,5 dcl vody
var. čokoládu na obliatie

Bebe keksy rozložite na plech. Nad parou nechate rozpustiť ceru potom do nej pridate suš. mlieko a kryšt. a van. cukor. Keď zmes trochu vychladne pridáte vodu. Zmes vylejete na bebe keksy a nechate stuhnuť a nakoniec polejete čokoladou. Dobru chuť. Je to lepšie ako kupovana tribitka.
Usporiadat
hanar hanar

hanar je offline (nepripojený) hanar

Už ste niekto skusili tribitku
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
ivetuska ivetuska

ivetuska je offline (nepripojený) ivetuska

Ja este nie , ale skusim. Moze to byt fakt dobre.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Skúsila som, je to super, len sa mi zdala celá CERA veľa a cukor sa mi nerozpustil. Asi to chce tréning.
0 0
Danuša2 Danuša2

Danuša2 je offline (nepripojený) Danuša2

Tribitky

Cesto:30dkg hladká múka,2celé vajcia, 10 dkg práškový cukor,1dcl olej, 2 pol. lyžice kakao,1 prášok do pečiva,2 1/2 dcl mlieko. Vymiešať a upiecť cesto.
I.plnka:1/2 litra mlieko,1 vanilkový cukor,2 zlaté klasy uvariť. Do vychladnutého pridať 20 dkg masla,10dkg práškový cukor.Vymiešať a natrieť na cesto,na to poukladať 2 balíky BB keksov.
II.plnka: Uvariť krabicu Salka- variť asi 2 hodiny.Studené vymiešať s 20dkg masla,natrieť na keksy a na to klasickú čokoládovú polevu.
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Danuša2
Tribitky

Cesto:30dkg hladká múka,2celé vajcia, 10 dkg práškový cukor,1dcl olej, 2 pol. lyžice kakao,1 prášok do pečiva,2 1/2 dcl mlieko. Vymiešať a upiecť cesto.
I.plnka:1/2 litra mlieko,1 vanilkový cukor,2 zlaté klasy uvariť. Do vychladnutého pridať 20 dkg masla,10dkg práškový cukor.Vymiešať a natrieť na cesto,na to poukladať 2 balíky BB keksov.
II.plnka: Uvariť krabicu Salka- variť asi 2 hodiny.Studené vymiešať s 20dkg masla,natrieť na keksy a na to klasickú čokoládovú polevu.
Tieto robievam aj ja. Sú perfektné u nás sa po nich len tak zapráši. To salko varím trošku dlhšie, aby plnka veľmi netiekla. Tuším som ich sem aj písala, ale to bolo stráášne dávno.:p
0 0
marči marči

marči je offline (nepripojený) marči

Danuša2
Tribitky

Cesto:30dkg hladká múka,2celé vajcia, 10 dkg práškový cukor,1dcl olej, 2 pol. lyžice kakao,1 prášok do pečiva,2 1/2 dcl mlieko. Vymiešať a upiecť cesto.
I.plnka:1/2 litra mlieko,1 vanilkový cukor,2 zlaté klasy uvariť. Do vychladnutého pridať 20 dkg masla,10dkg práškový cukor.Vymiešať a natrieť na cesto,na to poukladať 2 balíky BB keksov.
II.plnka: Uvariť krabicu Salka- variť asi 2 hodiny.Studené vymiešať s 20dkg masla,natrieť na keksy a na to klasickú čokoládovú polevu.
Mám tento istý recept s tým rozdielom, že do Salka dávam namiesto 20 dg masla len 10 dg.
Tento zákusok robievam, je naozaj fantastický !
0 0
sonka1 sonka1

sonka1 je offline (nepripojený) sonka1

ZuzanaP
Skúsila som, je to super, len sa mi zdala celá CERA veľa a cukor sa mi nerozpustil. Asi to chce tréning.
ani mne sa cukor nerozpustil, bolo to také divné , ale naplacala som to na keksy a nejako to sadlo, nakoniec sa zjedla,
Ibaže som mala reklamaciu, lebo ten keksik po čase zmäkol:p
0 0
Terezap Terezap

Terezap je offline (nepripojený) Terezap

Včera som skúsila tribitku z BB keksov. Je naozaj fantastická, dnes nám už neostalo nič. Cukor sa mi tiež dlho nemohol rozpustiť ale pridala som tam trošku vody a bolo to hneď. Zbytok vody som doliala do trošku vychladnutého a vyšlahala šľahačom. Bol krásne hladký krém. Kekse mi nezmekli. Tribitka bola super, fakt lepšia ako z obchodu. Rýchla a ľahká. Ďakujem Ti hanar z celou svojou rodinou za tento recept. A už ho aj dávam svojím priateľkám.
0 0
b.veronika b.veronika

b.veronika je offline (nepripojený) b.veronika

pocujte co znamena uvarit krabicu salka a 2 hodiny nieje to vela<
0 0
Maňuša Maňuša

Maňuša je offline (nepripojený) Maňuša

b.veronika Pozri príspevok
pocujte co znamena uvarit krabicu salka a 2 hodiny nieje to vela<
Nie,nie je to veľa. Jednoducho,dáš do hrnca s vodou variť celú krabicu salka. Robím to takto už roky.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja varim salko v kuchte to potom stači variť len hodinu je to rýchlejšie
0 0
pachola pachola

pachola je offline (nepripojený) pachola

Potrebujeme: cesto: 3 vajcia, 250 g kryštálový cukor, 1 dcl olej, 2 dcl polohrubá múka, 1 čajová lyžička sódy bikarbony, 2 polievkové lyžice kakaa.
Ako na to:
Celé vajcia s cukrom vymiešame, plus ostatné prísady. Upečieme na vymastenom a múkou vysypanom plechu.
Plnka I: 1/2 l mlieka, 2 vanilkové cukry, 1 a1/2 zlatý klas, 100 g kryštálový cukor - uvariť kašu, nechať vychladnúť. Po vychladnutí všľahať 250 g Hery.

Plnka II: 1 plechovku salka variť vo vode 2 hod. Do vychladnutej všľahať 200 g Hery.
Na vychladnuté cesto rozotrieme plnku I., na ňu rozložíme 2 balenia BB keksov, potom natrieme plnku II. a polejeme čokoládovou polevou.
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
beba13 Pozri príspevok
Ja varim salko v kuchte to potom stači variť len hodinu je to rýchlejšie
Súhlasím, že sa mäso v kuchte uvarí za 1/2 času, ale salko potrebuje 2 hodiny!
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

nielen mäso všetko sa uvarí za polovinu času a to salko tiež lebo ho tak varim už niekolko rokov, niektore potraviny aj skorej ako za polovinu to treba odskušať
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
beba13 Pozri príspevok
nielen mäso všetko sa uvarí za polovinu času a to salko tiež lebo ho tak varim už niekolko rokov, niektore potraviny aj skorej ako za polovinu to treba odskušať
No to som nevedela, že tam môžem dať aj konzervu, pričom kuchtu používam vyše 30 rokov. Tak, teraz je to vonku, každý vie, aký mám vek.
Odkedy mojej tete skončila hrachová kaša aj s kuchtou na plafóne a v záhradke, dávam si pozor.
0 0
olio olio

olio je offline (nepripojený) olio

beba13 Pozri príspevok
nielen mäso všetko sa uvarí za polovinu času a to salko tiež lebo ho tak varim už niekolko rokov, niektore potraviny aj skorej ako za polovinu to treba odskušať
Naozaj to máš odskúšané? Ja by som sa to bála , hoci tiež štvrťstoročie robím v kuchte takmer všetko, dokonca aj ryžu... Ale asi to skúsim (v pivnici, ak to rachne), lebo to dlhé varenie salka mi ide na nervy...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
b.veronika Pozri príspevok
pocujte co znamena uvarit krabicu salka a 2 hodiny nieje to vela<
nie je.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

olio Pozri príspevok
Naozaj to máš odskúšané? Ja by som sa to bála , hoci tiež štvrťstoročie robím v kuchte takmer všetko, dokonca aj ryžu... Ale asi to skúsim (v pivnici, ak to rachne), lebo to dlhé varenie salka mi ide na nervy...
Uvar ho hocikedy, keď ho práve nepotrebuješ. Ja mám takú uložené v špajzi. Voľajako si ju označ, že je už uvarená.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Rozalka Pozri príspevok
No to som nevedela, že tam môžem dať aj konzervu, pričom kuchtu používam vyše 30 rokov. Tak, teraz je to vonku, každý vie, aký mám vek.
Odkedy mojej tete skončila hrachová kaša aj s kuchtou na plafóne a v záhradke, dávam si pozor.
Hneď som Ti hádala takých 17-násť. A mala som pravdu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Melnick Pozri príspevok
Hneď som Ti hádala takých 17-násť. A mala som pravdu.
Ale môže mať kľudne aj tridsať, nie ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať