Zavrieť

Porady

alfa

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Kto mi poradí ako najlepšie nahadzovať prijímove a výdavkové bločky do peňažného denníka, aby som si ich vopred nemusela ukladať podľa dátumu?
ďalej sa spýtam či pri vypĺňaní vpd a ppd vypisujete: prijaté od:
a ako zaúčtujem mesačnú uzávierku keď základ + dph sa nerovná výslednej sume spolu. ďakujem
Usporiadat
Veronika Gabrielova Veronika Gabrielova
Ahoj, myslím si, že tomu triedenie dokladov podľa dátumu sa nevyhneš .
Ak mám VPD alebo PPD áno vypisujem vyplatené komu, prijaté od...
Nerozumiem celkom tej mesačnej uzávierke...??
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hlucia hlucia

hlucia je offline (nepripojený) hlucia

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Takže základ mám napríklad 100 dph je 19 spolu je to 119, ale na konci mesačnej pásky je ešte napísané hotovosť a tam je napríklad 119,5. proste vždy mi tam vyskočia dáke haliere
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

ak nemáš v Alfe ponahadzované doklady podľa dátumu, dáš si:
(nad tabuľkou peň.denníka) zotriediť podľa: dátumu
(a pod tabuľkou peň.denníka) úpravy: zotrieď denník podľa dátumu - to ti prepočíta aj zostatky.
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Ja v Alfe uctujem VPD A PPD, ako mi pridu a na konci mesiaca ich precislujem podla datumu a vytlacim ich.

Ak mi vyskoci nejaky rozdiel pri prepocte zaklad dane + dan - dan necham ako je na doklade a opravim zaklad dane, aby mi sedelo spolu. Stava sa to pri reg. pokladni, ked sa kazdy doklad zaokruhluje a na konci mesiaca, pri mesacnej uzavierke vyskoci rozdiel - aspon ja mam taku skusenost
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

abel
Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť.
Ano ..................
0 0
mgm mgm

mgm je offline (nepripojený) mgm

živnostník
Ja som tiež pracovala v inom programe Súkromný podnikateľ od Datalocku - aj JÚ, aj mzdy a vôbec som nemala problém prejsť na Alfu a Olymp. Najprv som vyskúšala malú firmu na Alfa Štart a potom v pohode som prešla so všetkým na začiatku roka. Treba to skúsiť, ja som veľmi spokojná
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Ďakujem, potrebovala by som Vás mať všetkých za chrbtom, keď to budem robiť
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

ALFA ti v ponuke pod tabuľkou peňažného denníka ponúkne okrem možnosti zoraď podľa dátumu aj prečísluj výdavkové a príjmové doklady. Ja si vždy nahádžem doklady zaradom, potom dám zoradiť podľa dátumu, vidím či nemám náhodou mínus v pokladni ktorý vyrovnám osobným vkladom podnikateľa a potom si dám prečíslovať príjmové a výdavkové doklady (ešte sa ma opýta či od 1.dokladu alebo od nejakého konkrétneho čísla) a zoradené a prečíslované si ich vytlačím :-)
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

mgm
Ja v Alfe uctujem VPD A PPD, ako mi pridu a na konci mesiaca ich precislujem podla datumu a vytlacim ich.
, ale nedá mi to, lebo toto ma zaujalo . To sa dá robiť aj v Omege ? máte s tým niekto skúsenosti ? alebo už sa tu o tom písalo ?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Ak napíše niekto či a ako sa to dá robiť aj v Omege má u mňa super bodík
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

victoria
Ak napíše niekto či a ako sa to dá robiť aj v Omege má u mňa super bodík
V OMEGE robíš následovne:
pri evidencii okruh-PD (pokl.doklady),
-treba kliknúť na "FUNKCIE" (horná časť obrazovky),
- kliknúť "DALŠIE FUNKCIE",
- kliknúť "HROMADNÉ PREČÍSLOVANIE DOKLADOV".

Funguje to!
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

abel
Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť.
Elenka, prezradíš mi dôvod prechodu z MRP na ALFU? Ja sa totiž chystám zakúpiť MRP, tak ma veľmi, veľmi zaujímajú Tvoje dôvody. Pozerala som Alfu štart, ale dosť ma odrádza veľkosť písmen. Ja mám problémy s očami oči a na zostavách dokopy nič nevidím.
Alfisti, dá sa zmeniť veľkosť písma?
Dodatok: Zotriedenie podľa dátumu a súčasne prečíslovanie dokladov funguje aj v Alfe?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Marína, viď príspevok č.5 tu
Naposledy upravil liba2 : 24.10.06 at 16:54 Dôvod: iné číslo príspevku (nie4)
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Libuška, ďakujem, ja som to čítala, ale hlavne mi išlo o to prečíslovanie. Čiže zotriediť zotriedi, ale aj prečísluje podľa dátumu vzostupne, aby sa to nemuselo ručne prepisovať?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Alenka uz som ti pridala slubeny bodik - dakujem za radu :-)
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Marína
Libuška, ďakujem, ja som to čítala, ale hlavne mi išlo o to prečíslovanie. Čiže zotriediť zotriedi, ale aj prečísluje podľa dátumu vzostupne, aby sa to nemuselo ručne prepisovať?
Ja som to tak pochopila, že to urobí program sám, nato má tam tú funkciu "hromadné prečíslovanie dokladov"
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

abel
Už dlhšie uvažujem prejsť z MRP na KROS, a to na Alfu a Olymp. Teraz majú aj akciu na zaškolenie a myslím že začiatkom každého roka je 50 % zľava na ich produkt. Obávam sa ale, či na začiatku roka zvládnem robiť uzávierky v MRP a súčasne aj začínať v novom programe. Už tento rok som si na jar stiahla demoverzie s tým, že počas roka sa budem v nich učiť pracovať, ale je koniec októbra a ešte som sa k tomu nedostala. Chcem sa spýtať užívateľov Alfy a Omegy, či sa to dá s takým mierne podpriemerným IQ, akým v súčasnosti disponujem, zvládnuť.
Ja som sa už rozhodla, takže od nového roku začínam. A aby som si to skomplikovala, tak som zakúpiLa JU, PU a mzdy.
Pridaj sa, budeme si pomáhať.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

liba2
Ja som to tak pochopila, že to urobí program sám, nato má tam tú funkciu "hromadné prečíslovanie dokladov"
Ano Omega prečísluje podľa potreby všetky doklady podľa výberu ktoré sú v ponuke. Prečísluje a zoradí podľa datumu mesiac aj celý rok
Pekný večer...
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Zuzka
Ja som sa už rozhodla, takže od nového roku začínam. A aby som si to skomplikovala, tak som zakúpiLa JU, PU a mzdy.
Pridaj sa, budeme si pomáhať.
Zuzka, ak dovtedy neskolabujem a neskončím medzi bezdomovcami (práve mi prišla synova faktúra za telefón) tak budeme "spolužiačky" . Veď Nitru alebo Trnavu mám tak 50 na 50, a ak by zlyhalo aj to moje mínusové IQ, ešte je tu Porada.
Ale ja podvojné nie, len JU a mzdy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať