Zavrieť

Porady

zamestnanec z ČR a Poľska

Občianske združenie - nezisková organizácia robí hudobné kurzy, na týchto kurzoch budú vystuovať hudobníci z ČR aj Poľska. Nie sú živnostníci. Aký vzťah by som mohla s nimi uzatvoriť? Vystupovať budú jeden deň. Mohla by to byť aj DoVP alebo napr. zmluva o vykonaní umeleckého diela-nejde o pracovný pomer. Bol by nejaký rozdiel v zdaňovaní ak ide o cudzinca? Podľa mňa ja by som zrazila normáne 19% daň a odvody normálne ako platí zamestnávateľ pri DoVP. Ak by to bol ten umelecký výkon, tak len vyplatím honorár a koniec? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JNOVAK je offline (nepripojený) JNOVAK

    JNOVAK
    Bol som v podobnej situácii v Čechách, ale ako živnostník. Myslím si, že nič nepokazíte, ak uzavriete dohodu a odvediete daň 19%. Zároveň vystavte potvrdenie o odvedenej dani, lebo ak existuje dohoda o zamedzení dvojitého zdanenia, potvdenie použije ako doklad o zaplatení dane. V Čechách mne ako živnostníkovi strhli ako daň 5% a potvrdenie o tom mi dali z ich daňového úradu na konci roka. Môže to byť však aj o dosť zložitejšie, viď ten brajgel v Bratislave s Vondráčkovou.

    zamestnanec z ČR a Poľska

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.