Zavrieť

Porady

JCD

Dobry den,
ma niekto skusenosti s JCD-ckami?
Ide o doklad o precleni tovaru dovazajuceho sa na Slovensko. Ide mi hlavne o danovu kontrolu, ci to kontroluju a pod.
Ja mam z toho velku hlavu, uz neviem poriadne co s nimi...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maria75 je offline (nepripojený) maria75

    maria75
    urcite to kontroluje tak ako vsetky faktury....
    aj ja idem mat teraz JCD uz som s nimi pracovala ale pred vstupom do EU.podla toho co som si doteraz nastudovala to zhruha plati po starom aspon dufam....nezabudni ze clo je sucast obstaravacej ceny tovaru.

    a z pohladu DPH §49 ods.2 písmeno d riadok v danov.priznani 17 a §51 ods.1d hovori co musis dolozit v pripade danovej kontroly ak ste si uplatnili odpocet DPH z dovozu tj dovozny doklad potvrdeny colnym organom ...

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    Pozor... po novom (od vstupu do EU) sa vo vyplnovani JCD vela veci pomenilo, je vela novych predpisov a obmedzeni, ktore si treba dopredu nastudovat... Ak este mate zaujem, kludne sa pytajte....

    maria75 je offline (nepripojený) maria75

    maria75
    ake prespisy mas konkretne na mysli?JCD som este nevidela no spolieham sa na to ze vyplnenie JCD ma na starosti firma ktora nam tovar precli....

    ajty je offline (nepripojený) ajty

    ajty
    ... ak ti to bude preclievat firma, OK... oni by uz mali vediet, co a ako :-)
    Myslel som to tak, ze Fizzy sa postavi s vlastnorucne vypisanim JCD-ckom na colnicu... hmmmm... colne "organy" by to raz-dva poriesili... viem co hovorim, kazdy den som s nimi v kontakte :-)

    maria75 je offline (nepripojený) maria75

    maria75
    chvalabohu ze to urobi firma lebo samotne vyplnenie to by bola ina kapitola...dik vystrasil si ma ze som nejake novoty presvihla :-)

    fizzy je offline (nepripojený) fizzy

    fizzy
    Aj nam to vypisuje firma, mne ide len o zauctovanie a spravne prichystanie na kontrolu.
    Uz sme DP k DPH odovzdali tak dufam ze vsetko OK.
    Mame tu taky malinky problemik ohladne vzorky. Dodavatel nam poskytol vzorku v urcitej hodnote ktoru nam preclili ale fakturu originalnu k nej nedostaneme kedze vzorka ja zadarmo. Co by sme mali urobit s tym rozdielom?
    Na JSDcku je vzorka zaratana ale vo FA nie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.