Zavrieť

Porady

Nakladnie čalamády.

Prosim o radu ako sa nakladá čalamáda do kameninového súdka.Počúl som,že sa čalamáda nakladá podobne ako kapusta. Ďakujem za radu.
Naposledy upravil stefan_belko : 18.10.06 at 17:45
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    My sme ju nakoniec pred dvomi týždňami spravili len tak od oka.

    Mamina mi ofrflala všetky recepty, tak sme dali:
    kapustu nakrájanú na prúžky ako na kvasenie
    karfiol rozobratý na ružičky
    mrkvu nakrájanú na kolieska
    šalátové uhorky na kolieska - asi 0,5 cm, nie tenšie
    cibuľu na mesiačiky
    papriku na prúžky
    celé zelené rajčiny - také veľkosti vlašského orecha, aby neboli veľké

    Celé sme to zaliali dekom (na taký 15 l súdok sme potrebovali tuším 3 vrecúška) a teraz čakáme, čo z toho bude.
    Hlavne na ten karfiol sa teším, ten bude úžasný. Papriku sme mali hrozne stipľavú, tak sme nedali feferónky, ale fantázii sa medze nekladú.

    SnáĎ som trošku inšpirovala

    hetty je offline (nepripojený) hetty

    hetty
    rozobraté ružičky karfiolu som ponorila do vriacej vody, vybrala a nechala schladiť. Mrkvu som narezala na kolieska. Kapustu som narezala na jemno, posolila, nechala 3 hodiny stáť, vyžmýkala a napchala do paprík. Všetko som nahádzala do suda. Plus celú očistenú malú cibuľu.

    Nálev: 3 litre vody, 1 liter octu, 30 dkg cukru, 10 dkg. soli - prevariť
    a nechať schladiť. Do teplného nálevu primiešať Pomôcku na konzervovanie od DR. OETKER. Do chladného nálevu 30 guličiek čierneho korenia, 30 guličiek nového korenia a naliala do suda, aby v tom zelenina plávala.

    Môžete do suda nahádzať zeleninu podľa sezóny. Začať uhorkami a postupne pridávať všetko, čo sa urodí.

    apucko je offline (nepripojený) apucko

    apucko
    Zdravím všetkých! Našiel som tu skvelé recepty na nakladanie kapusty a čalamády. Mne sa páčia jednoduché recepty - v jednoduchosti je krása a preto skúsim pridať jeden i ja. Dobrú chuť.

    Sterilizovaná kapusta
    4 kg kapusty, 1 kg cibule, 1 nakladač, ½ litra octu, 11 lyžíc cukru, ½ kg mrkvy.
    Očistenú kapustu narežeme na jemné rezance, pridáme na kolieska nakrájanú cibuľu, zasypeme nakladačom, cukrom a zalejeme octom. Necháme cez noc stáť a pridáme nastrúhanú mrkvu. Aby kapusta zostala biela pridáme štipku pyrosiričitanu sodného. Natlačíme do pohárov a zasterilizujeme.

    Nakladnie čalamády.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.