Zavrieť

Porady

Hotelový účet v CZK

Šéf bol na služobnej ceste v ČR (na kongrese práčovien a čistiareň), doniesol hotelový účet za parkovanie v CZK. Ako odberateľ je uvedený šéf, bez IČO, DIČ, adresy.

Môžem si takýto doklad normálne zahrnúť do účta, asi do hotovosti? Prepočítam si ho kurzom a čo DPH? Tiež ako pri fa - zdaniteľné a odpočítanie dane?

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    predpokladám že keď bol na SC, sú to vedlajšie náklady spojené zo SC. Účtoval by som to cez 512. A čo sa týka dph, tak tú zaplatil v čechách a tak nie je čo odpočítavať. Celý blok ide do nákladov aj s dph.
    Naposledy upravil Jozef I : 19.10.06 at 04:36 Dôvod: Nevšimol som si že ide o JU

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Prepáč, nezaregistroval som, že je to JU.
    Ale je to v podstate jedno. Spravíš mu cesťák a z neho je celý bloček za parkovanie aj s dph a aj s ostatnými nákladmi za ubytovanie, stravné a pod. daňový náklad. SC sa vypláca v cudzej mene. Ale dá sa vyplatiť aj v Skk, po dohode zo zamestnancom. Vtedy to prepočítaš kurzom NBS v deň vyúčtovania a vyplatíš buď z pokladne alebo pošleš na účet. Keď by dostal iba parkovací lístok z automatu, tiež by tam nemal uvedeného odberateľa. Takže s tým by som sa netrápil.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Dvaja zamestnanci dvoch rôznych slovenských firiem (obe platitelia) boli v ČR na SC (zálohu na cestu nepožadovali) , hotelový účet bol vystavený na meno platiaceho zamestnanca za dve osoby spolu a tomuto zamestnancovi v rámci cest. príkazu preplatený prepočtom na Sk. Polovica hotelového účtu bola následne faktúrovaná druhej firme : ZD+DPH. Správne?

    Hotelový účet v CZK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.