Zavrieť

Porady

Dohoda o platbach najomneho

Ahojte, prosim o radu, som z toho leasingu uz celkom mimo. Automobilka vystavila FA leasingovej spolocnosti na dodavku auta N1. Nasledne leas. spol. vystavila FA zivnostnikovi na 1. zvysenu splatku, kde je zaklad dane + DPH. Ale ja mam prijmovy doklad na 1. zvysenu splatku od automobilky. Je to v poriadku a je to vysporiadane Dohodou o postupeni a zapocitani pohladavok? Mozem si odratat DPH z tejto prvej splatky? A este k splatkovemu kalendaru, ake nalezitosti musi splnat, aby som si mohla mesacne uplatnit odpocet DPH? Spolu zaplatim prvu zvysenu splatku v hotovosti a dalej je v splatkovom kalendari uvedenych 35 splatok. Je to OK?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    .lena. je offline (nepripojený) .lena.

    .lena.
    kunecka
    Ahojte, prosim o radu, som z toho leasingu uz celkom mimo. Automobilka vystavila FA leasingovej spolocnosti na dodavku auta N1. Nasledne leas. spol. vystavila FA zivnostnikovi na 1. zvysenu splatku, kde je zaklad dane + DPH. Ale ja mam prijmovy doklad na 1. zvysenu splatku od automobilky. Je to v poriadku a je to vysporiadane Dohodou o postupeni a zapocitani pohladavok? Mozem si odratat DPH z tejto prvej splatky? A este k splatkovemu kalendaru, ake nalezitosti musi splnat, aby som si mohla mesacne uplatnit odpocet DPH? Spolu zaplatim prvu zvysenu splatku v hotovosti a dalej je v splatkovom kalendari uvedenych 35 splatok. Je to OK?
    Tiež mám taký prípad. Na splátkovom kalendári k LZ je pod vyčíslenou prvou zvýšenou splátkou poznámka: "V prípade ak ste zložili zálohu na kúpu predmetu leasingu u dodávateľa na zákl.nášho splnomocnenia, započítavame ju s predpisom prvej platby." Takže musí byť splnomocnenie a je to ok. A odrátať si dph môžeš. Je to 36 splátok spolu.

    danusi je offline (nepripojený) danusi

    danusi
    Leasingovky majú splátkové kalendáre dobre robené. Mal by tam byť dátum kedy treba zaplatiť, to je aj dátum dodania, suma bez DPH - istina, úrok, poistenie, + DPH k istine a úroku. Túto DPH si môžeš odpočítať. Niektoré leasingovky dávajú DPH aj k poisteniu, niektoré nie. Ale ak dajú, aj tá sa uplatňuje na vstupe.

    Dohoda o platbach najomneho

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.