Zavrieť

Porady

oznámenie do zdravotnej poistovne

Zamestnavatel má nahlasit zdravotnej poistovni PN zamestnanca na oznámení, od kedy toto platíí?? / predtým to nahlasoval zamestnanec/ a ked je zamestnanec je dlhodobo PN od 01/2006 tak to teraz mam tiez nahlasit ?? / dnes sa mi tu vyskytli same problemy /
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivetaM je offline (nepripojený) ivetaM

    ivetaM
    uz si presne nepamatam od kedy to plati ale urcite to je uz dlhsie. tusim od vtedy co sa menil zakon o zdravotnom poisteni. oznamenie musis poslat do konca nasledujuceho mesiaca kedy bol PN. Tzn. ze ked bol PN od 1.10. do 10.10. tak ozanemnie staci poslat do 30.11.2006. pokial sa nemylim, ale ja to posielam hned ako ukoncia PN-ku lebo potom na to zabudnem.

    PS: nerob si z toho nic, ja som este len zvedava kolko sa toho zmeni a kedy v tom uz budem mat ozajstny chaos lebo vsetky tie zmeny nie je mozne sledovat.

    Pekny den

    domi2 je offline (nepripojený) domi2

    učtOVNíčKA domi2
    Dávaj na to pozor, lebo úrad nad zdravot.starost.ti môže udeliť pokutu 5000Sk keď prídu na to, že si ho neodhlásila

    Marieta je offline (nepripojený) Marieta

    Marieta
    oznámenie dávaš dvakrát. Na začiatku PNS a pri ukončení PNS. Ak je ta PNS len v jednom mesiacu ,daj to na jedno oznámenie.

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Ja posielam hlásenie o zamestnancoch vždy spolu s výkazom na poistné. Pre mňa je to prehľadnejšie, že nemusím vypisovať toľko tlačív a do termínu sa zmestím.

    oznámenie do zdravotnej poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.