Zavrieť

Porady

signalizačné zariadenie

Ahojte moje milí.
SZČO platca dph účtujúci v JÚ uzavrel zmluvu o nájme skladových priestorov pre svoj tovar. Kúpil signalizačné zariadenie v sume bez dph 17 020 ,- SK. Signalizačné zariadenie je prenosné, čiže keby sa v budúcnosti zrušila zmluva o prenájme a prenajali by sa inde skladové priestory, tak toto signalizačné zariadenie sa dá použiť tam. Signalizačné zariadenie sa skladá:
- ústredňa PC v hodnote 3300
-akumulátor 250
-akumulátor 280
-GSM 7700
- PIR P-REX 980
- skrinka 620 620,00
- siréna 2100
- zdroj 380
- kábel 230
- zásuvka 80
- montáž-spustenie do prevádzky 1000
celková suma je 17 020,00. Ešte poznamenám, že ´pred 2 dňami bola vopred kúpená sim karta za 200,00 ktorá bude súčasťou signaliz.zariadenia, bez nej by zariadenie nefungovalo.

Podotýkam, že prenajímateľ s nájomcom sú len ústne dohodnutý že signal.zariadenie bude na vchodových dverách namontované. Vchodové dvere sú staré drevené. Signal.zariadenie sa dá odmontovať.

Ako to budem účtovať v JÚ? Budem signaliz. evidovať do krátkodobého majetku ako celok alebo po dieloch? Budem signal. účtovať do prevádz.réžií alebo do zásob?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Signalizačné zariadenie evidovať ako celok v KM, účtovať do PR a samozrejme uplatniť nárok na odpočet DPH

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    ekopo
    Signalizačné zariadenie evidovať ako celok v KM, účtovať do PR a samozrejme uplatniť nárok na odpočet DPH
    V roku 1993 som mal veľký problém ako zaúčtovať takéto zariedenie. Kategorizácia ukazovala iba na signalizáciu pri železnici.

    Dnes by som to obhajoval ako počítačovú sieť. Tak ako uvedené v otázke, dá sa demontovať a preniesť na iné miesto. Ak je celý súbor do 30 tisíc jednorazovo znížiť základ dane a hotovo.


    apo

    domacnost je offline (nepripojený) domacnost

    domacnost
    Ďakujem za odpovede. Takže naúčtujem to jednorázovo, ako celok do prevádz.réžie a zaevidujem do krátkodobého majetku. Správne?

    signalizačné zariadenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.