Zavrieť

Porady

Úkolová mzda

Dobrý deň,

prosím o radu. Naši zamestnanci majú od 1.10.06 hodinovú mzdu v 2. stupni 56,00 Sk. /hod. Keď nesplnia predpísaný úkol, budú mať doplatené do 7.600.- alebo do 1,2 násobku? Už som z tých prepočtov načisto dopletená.



§ 120<O:p</O:p


Minimálne mzdové nároky
(1)Zamestnávateľ, u ktorého nie je odmeňovanie zamestnancov dohodnuté v kolektívnej zmluve, je povinný poskytnúť zamestnancovi mzdu najmenej v sume minimálneho mzdového nároku určeného pre stupeň náročnosti práce (ďalej len „stupeň“) príslušného pracovného miesta. Ak mzda zamestnanca nedosiahne v kalendárnom mesiaci v prepočte na odpracovanú hodinu sumu minimálneho mzdového nároku, zamestnávateľ poskytne zamestnancovi doplatok v sume rozdielu medzi dosiahnutou mzdou a sumou minimálneho mzdového nároku ustanoveného pre stupeň patriaci príslušnému pracovnému miestu.

Podľa tohto ak má stupeň 2, mal by mať viac ako 7600.-, len neviem či to chápem dobre.
Naposledy upravil breckova : 20.10.06 at 10:42
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    breckova je offline (nepripojený) breckova

    breckova
    Prepáč, zabudla som napísať že pracujú 37,5 hod. v týždni, takze 56,00 Sk. Len neviem ako je to s doplatkom do minimálnej mzdy v 2.stupni.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Je tiež dôležité pri výpočte ,aký máte ustanovený pracovný čas-37,5 hod.,alebo 40 hodinový.Podľa toho potom vypočítaš aký minimálny hodinový mzdový nárok má zamestnanec zaradený do II. stupňa náročnosti pracovných miest.

    Prikladám Ti link:

    http://www.porada.sk/t33179-minimaln...sti-prace.html

    Naposledy upravil Melnick : 20.10.06 at 11:45

    breckova je offline (nepripojený) breckova

    breckova
    Melnick
    Je tiež dôležité pri výpočte ,aký máte ustanovený pracovný čas-37,5 hod.,alebo 40 hodinový.Podľa toho potom vypočítaš aký minimálny hodinový mzdový nárok má zamestnanec zaradený do II. stupňa náročnosti pracovných miest.

    Minimálny hodinový mzdový nárok - ale nikde som nenašla , ak si pracovník nevyrobí predpísaný úkol /jedná sa o šitie/, či mu v prípade že je zaradený v 2. stupni, doplácame len do minimálnej hodinovej mzdy alebo do 1,2 násobku min. hodinovej mzdy, v tomto prípade do 56.- Sk?

    JNOVAK je offline (nepripojený) JNOVAK

    JNOVAK
    Ja by som platil do 1,2 násobku. Videl som už aj doplácať do tzv. tarifu osobnej triedy. Zamestnanci v úkole mali stanovené osobné tarify o dosť vyššie ako minimálny. Teória bola, že odpracovali preto menej, lebo mali pridelenú prácu pre nižšiu kvalifikáciu. Vo výkaznictve mali doplatky v dvoch riadkoch - do minimálnej mzdy a od minimálnej mzdy do osobného tarifu.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    breckova
    Melnick
    Je tiež dôležité pri výpočte ,aký máte ustanovený pracovný čas-37,5 hod.,alebo 40 hodinový.Podľa toho potom vypočítaš aký minimálny hodinový mzdový nárok má zamestnanec zaradený do II. stupňa náročnosti pracovných miest.

    Minimálny hodinový mzdový nárok - ale nikde som nenašla , ak si pracovník nevyrobí predpísaný úkol /jedná sa o šitie/, či mu v prípade že je zaradený v 2. stupni, doplácame len do minimálnej hodinovej mzdy alebo do 1,2 násobku min. hodinovej mzdy, v tomto prípade do 56.- Sk?
    Do 56 Sk .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.