Zavrieť

Porady

Prihlasenie na doch.poistenie a narodenie dietata

Dobry den, prosim vas poradte mi ako mam vyplnit registr.list FO,nakolko sa mam do 15 dni od narodenia dietata prihlasit na doch.poistenie,ktore mi bude platit stat. Je to tak alebo staci,ked zamestnavatel nahlasi nastup na MD a potom na RD.
Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    rrrrr
    Dobry den, prosim vas poradte mi ako mam vyplnit registr.list FO,nakolko sa mam do 15 dni od narodenia dietata prihlasit na doch.poistenie,ktore mi bude platit stat. Je to tak alebo staci,ked zamestnavatel nahlasi nastup na MD a potom na RD.
    Dakujem.
    Ak sa ti narodilo dieťatko po 1.8.2006, tak áno, musíš sa sama prihlásiť na RLFO. Nestačí nahlásenie zamestnávateľa, že si nastúpila na MD a potom na RD, ale aj on to musí nahlásiť.
    Čo sa týka tvojho RLFO, tak tam zaškrtneš hore prihláška, platiteľ štát a dátumom začiatku poistenia je asi dátum narodenia dieťatka. Ale vypísať by ti ho určite pomohli aj na SP, len to treba stihnúť do tých 15 dní od narodenia dieťatka.
    A gratulujem

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    Ja som sa na to pýtala na soc.poistovni a skutočne je to tak,že sa musíš prihlásit na SP aj ked si poistená z titulu zamestnanca,im to systém nedovoluje nahrat,lebo nemožu nahrat dve oznámenia o platbe poistného štátom/ zamestnávatel+ty sama/ ale oni si to odkladajú do krabice a jednoducho to tam musí byt aj ked zákon to nevyžaduje ale ich metodické pokyny áno.V zákone to je prikázané len ak nie si poistená z iného titulu napr.zamestnanec,atd.A poistenie vzniká nie od narodenia dietata ale odkedy donesieš tú prihlášku.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Nutricia
    Ja som sa na to pýtala na soc.poistovni a skutočne je to tak,že sa musíš prihlásit na SP aj ked si poistená z titulu zamestnanca,im to systém nedovoluje nahrat,lebo nemožu nahrat dve oznámenia o platbe poistného štátom/ zamestnávatel+ty sama/ ale oni si to odkladajú do krabice a jednoducho to tam musí byt aj ked zákon to nevyžaduje ale ich metodické pokyny áno.V zákone to je prikázané len ak nie si poistená z iného titulu napr.zamestnanec,atd.A poistenie vzniká nie od narodenia dietata ale odkedy donesieš tú prihlášku.
    Áno, ale ak sa prihlásiš do 15 dní od narodenia dieťaťa, tak prihláška je vlastne platná k dátumu narodenia. Ak sa však prihlásiš až po 15 dňoch, vtedy poistenie vzniká až dňom prihlásenia.

    Prihlasenie na doch.poistenie a narodenie dietata

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.