Zavrieť

Porady

Rizikové pracoviská

Dobrý deň, na základe merania hlučnosti v našej firme bolo zistené že niektoré pracoviská prekračujú limity.

Čo som urobila:

1. Podala som návrh na Region úrad verej zdravotníctva na zaradenie rizikových pracovísk

2. Z Region úradu mi prišlo vyrozumenie - zaradenie do 3. kategórie rizikových prác.

3. Vytvorila som internú smernicu, kde som určila ako si majú ľudia chrániť zdravie (ušné tlmiče) a aké príplatky im prináležia (8,- Sk za 1 hod - ešte po starom)

4. 1 x ročne ich musím poslať na preventívnu lekársku prehliadku

5. pri výstupe musím zabezpečiť výstupnú lekársku prehliadku.

Na čo som ešte zabudla? Počula som čosi o povinnom poistení zamestnancov, kde organizácia prispieva 2% z hrubej mzdy. Neviete poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    valika3 je offline (nepripojený) valika3

    valika3
    podľa zákona 650/2004 o doplnkovom dôchodkovom sporení je zamestnanec, ktorý vykonáva práce zaradené do 3. alebo 4. kategórie povinný uzatvoriť účastnícku zmluvu a jeho zamestnávateľ zamestnávateľskú zmluvu /§5 ods.2/. Zamestnávateľ platí príspevky najmenej 2 % z vymeriavacieho základu /§13, ods.3/. Ešte poznámka: v tomto zákone nie je zmienka o sankciách za nedodržanie týchto ustanovení.

    Rizikové pracoviská

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.