Zavrieť

Porady

dieťa v nemocnici

Ahojte,
prosim o radu, ako moze zamestnanec dostat preplatene ked je s dietatom 2rocnym v nemocnici, jeto cca 7 dni. Ak to bude ako OCR, ako je to preplacane ako PN. Co je v tomto pripade vyhodnejsie pre zamestnanca zobrat si dovolenku alebo OCR?
diiky moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olgica je offline (nepripojený) Olgica

    Olgica
    ivanaj
    Ahojte,
    prosim o radu, ako moze zamestnanec dostat preplatene ked je s dietatom 2rocnym v nemocnici, jeto cca 7 dni. Ak to bude ako OCR, ako je to preplacane ako PN. Co je v tomto pripade vyhodnejsie pre zamestnanca zobrat si dovolenku alebo OCR?
    diiky moc
    Vždy je lepšie si zobrať dovolenku ako PN alebo OČR. OČR platí sociálka a to 55% z DVZ od 1.dňa.

    LubicaN je offline (nepripojený) LubicaN

    LubicaN
    ...síce mzdy nerobím, ale z vlastnej skúsenosti musím povedať, že nie každý lekár napíše OČR keď je rodič s dieťom v nemocnici. Ja som so staršou dcérkou strávila v nemocnici dva týždne. Pýtala som si "nejaký papier" pre zamestnávateľa a staničná sestra mi povedala, že pokiaľ vie, tak niektorí lekari OČR nenapíšu, nakoľko dieťa má ošetrovanie v nemocnici zabezpečené...ale že je na dobrej vôli lekára, ako posúdi opodstatnenosť osobnej starostlivosti o dieťa, takže záleží na dohode rodiča a ošetrujúceho lekára dieťaťa. ...a musím povedať, že ozaj väčšina rodičov v nemocnici "dovolenkovala"... ...a keď mi po dvoch mesiacoch nabehla na účet OČR, začala som ľutovať, že som "nedovolenkovala" aj ja...

    marmal je offline (nepripojený) marmal

    marmal
    Pre zamestnanca je vyhodnejsia OCR ako PN (ked nema dovolenku), ale ked som bola ja so synom v nemocnici, tak mi povedali, ze musim mat PN ked som s nim a nie OCR. (PN ma prve 3 dni 25 % DVZ, OCR od prveho dna 55 % DVZ). Len ked som potom chcela ist do prace, musela som dat vypisat syna do skolky a nasledne mne skoncila moja lekarka PN. Zdalo sa mi to chore, lebo moja PN bola naviazana na synovu.

    Marta

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    ivanaj
    Ahojte,
    prosim o radu, ako moze zamestnanec dostat preplatene ked je s dietatom 2rocnym v nemocnici, jeto cca 7 dni. Ak to bude ako OCR, ako je to preplacane ako PN. Co je v tomto pripade vyhodnejsie pre zamestnanca zobrat si dovolenku alebo OCR?
    diiky moc

    Ešte by som ti poradila zistiť na SP či vôbec dostane tú OČR zaplatenú. Treba posúdiť či sa o dieťa nestará matka na rodičovskej dovolenke, keďže píšeš od 2 ročnom dietati. Neviem či by v tom prípade dostal zamestnanec OČR zaplatenú. Myslím, že výnimku by tvorilo iba ak by preukázal, že matka ktorá sa o dieťa stará bola takisto PN a nemohla sa o to dieťa starať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.