Zavrieť

Porady

Dovoz z Nem. a Hladam uctovnika

Dobry den,
prosim mohli by ste mi poradit: som zivnostnik,zatial neregistrovany ako platca pre DPH, chcem dovazat tovar z NEMECKA(mam dodavatela) do SR a tu ho predavat aj ako velkoobchod aj maloobchod, mam JU -
viete mi poradit - na co si mam davat pozor ako postupovat - ako sa takyto proces fyzicky deje - ci treba certifikaty a podobne?
Pripadne vedel by mi niekto poradit z hladiska uctovnictva - resp. prechod na PU a registracia na DPH - nasiel by sa niekto kompetentny kto by bol ochotny mi to spracovat pre uctovnictvo a vystupy? Prosim Vas a kolko priblizne by to stalo - viem zavisi asi od objemu - ale priblizne?
Dakujem vopred, velmi by ste mi pomohli
Budem vdacna za akukolvek radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Všetky Tvoje otázky sú tu detailne rozpracované. A ceny absolútne od A po Z aj variantne. Takže skús sa v Porade najskôr zdokonaliť, aby sme sa tu sústavne neopakovali. To nie je neochota, to je návod, ako začať prácu s témami.

    gabika007 je offline (nepripojený) gabika007

    gabika007
    Dakujem za odpoved,
    ja som skusala ten dovoz - ale tam boli take kuse odpovede,
    chcela som nieco ucelenejsie
    ale budem teda skusat dalej

    Dovoz z Nem. a Hladam uctovnika

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.