Zavrieť

Porady

cenový rozdiel

Ahojte poradte mi niekto máme komisných dodávateľov tovar sme predali a prišla faktura od dodávatela ale je tam rozdiel v cenách môžem to vo faktúre naúčtovať rovno na 504 alebo musim na 132-cenovy rozdiel a až potom na 504? Máme toho dosť vela.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Ty si podľa profilu fakt hlavný účtovník? Alebo se vloudila chybička? Lebo aj štylizácii príspevku veľmi ťažko porozumieť.

    Petit je offline (nepripojený) Petit

    Petit
    no ide mi len o to že skúsená účtovníčka mi poradila že môžme tento cenový rozdiel ak sa jedna o tovar už predaný zaúčtovať priamo vo faktúre teda 131 xxx a 504 xxx /321 ale teraz mi zase jedna pani auditorka povedala že musime vo fakture aj keď ide o tovar ktorý už nemáme na sklade aj tak dať učet 132 a cez interný doklad to potom preúčtovať na 504 ! Zdá sa mi to celkom zbytočné ale neviem ! Tak ak už rozumieš o čo ide tak mi poraď

    timkab je offline (nepripojený) timkab

    timkab
    Podľa mňa ti audítorka povedala správne, nakoľko vediete sklad.evidenciu spôsobom A. Ak by si tú faktúru zaúčtoval 504/321, porušili by ste metodiku účtovania, takéto účtovanie je pre sklad typu B. A metóda účtovania sa nemôže počas roka meniť. Aj keď cenový rozdiel nemusí ísť cez skladové karty, pre zachovanie spôsobu A je potrebné účtovať cez účet 131 a následne 132. Aj my sme takýto prípad účtovali interným dokladom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.