Zavrieť

Porady

vývoz/nevývoz

Zdravím,
mám problémik. Vyvážame do "Švajčiarka" reklamné a polygrafické produkty. Problém spočíva v tom, že tovar je čiastkovo dodávaný priamo na výletné lode v mieste, kde aktuálne kotvia, napr. do Viedne alebo Budapešti. (Plavidla sú švajčiarskej spoločnosti a plavia sa pod švajčiarskou vlajkou). Fakturujeme bez DPH (vývoz do tretích krajín), ale je na to potrebný JCD, ktorý v takomto prípade nie je možné získať (alebo aspoň zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť ako). Stretol sa niekto s niečím podobným?

1000 x dakujem za každú radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    mPeto
    Zdravím,
    mám problémik. Vyvážame do "Švajčiarka" reklamné a polygrafické produkty. Problém spočíva v tom, že tovar je čiastkovo dodávaný priamo na výletné lode v mieste, kde aktuálne kotvia, napr. do Viedne alebo Budapešti. (Plavidla sú švajčiarskej spoločnosti a plavia sa pod švajčiarskou vlajkou). Fakturujeme bez DPH (vývoz do tretích krajín), ale je na to potrebný JCD, ktorý v takomto prípade nie je možné získať (alebo aspoň zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť ako). Stretol sa niekto s niečím podobným?
    Myslím si, že ste zatiaľ týmto spôsobom nič nevyviezli, ani na lode nič nedodali, ak áno - tak len ukážkovo=ponuka, lebo posledná veta nasvedčuje, že neviete ako na to.
    Odporúčam celú dodávku vyviesť švajčiarskemu odberateľovi a ten ju na lode distribuje - to zvládnete bez problémov;
    alebo sa obráťte na Colné riaditeľstvo SR.

    mPeto je offline (nepripojený) mPeto

    mPeto
    Ale vyviezli a už aj za to uhradili tučnú DPH (a čakajú nás ďalšie). Na našom daňovom nám povedali, že musí byť JCD, z Colného riaditeľstva nás poslali na Colnicu prístav, tam nám povedali, že JCD určite nepotrebujeme a odporučili nás na DÚ BAI ...., preto sa pýtam

    PS: ďakujem za odporúčanie, ale to je SK prístup (kúp a daj svätý pokoj), ktorý nie je možné uplatniť pre zahraničného klienta, ktorý to mal doteraz zabezpečené od klientov, ktorých vytláčame ...

    dana9 je offline (nepripojený) dana9

    právnik dana9
    mPeto
    Ale vyviezli a už aj za to uhradili tučnú DPH (a čakajú nás ďalšie). Na našom daňovom nám povedali, že musí byť JCD, z Colného riaditeľstva nás poslali na Colnicu prístav, tam nám povedali, že JCD určite nepotrebujeme a odporučili nás na DÚ BAI ...., preto sa pýtam

    PS: ďakujem za odporúčanie, ale to je SK prístup (kúp a daj svätý pokoj), ktorý nie je možné uplatniť pre zahraničného klienta, ktorý to mal doteraz zabezpečené od klientov, ktorých vytláčame ...
    imho, súhlasím s cú. o vývoz ide iby v prípade ak tovaar fyzicky opistí územie spoločenstva:

    Článok 161 Colného kódexu:

    97. Režim vývoz umožňuje, aby tovar spoločenstva opustil colné územie spoločenstva.
      • Vývoz zahŕňa uplatnenie výstupných formalít vrátane obchodno-politických opatrení a prípadného vývozného cla.

    mPeto je offline (nepripojený) mPeto

    mPeto
    nie, faktúra ide bez DPH (CH je tretia krajina) a musel som to "dodaniť - teda DPH sme zaplatili my" nakoľko nemáme JCD


    btw dostali sa mi do rúk aj faktúry od ich dodávateľov (FR, DE) a tiež fakturovali bez DPH a tovar išiel rovno na lode

    Kolejová je offline (nepripojený) Kolejová

    Kolejová
    Potrebujem poradiť: vystavavili sme faktúru pre nášho odberateľa v DE s miestom dodania v tretej krajine, čiže bez DPH. Teraz sme išli na colnicu potvrdiť JCD kedy tovar opustil EU a dozvedeli sme sa, že vývoz do tretej krajiny sa neuskutočnil. Čo s tým teraz ? Odberateľ z tretej krajiny nezaplatil tým v DE a tak mu ten výrobok z DE neposlali a majú ho u seba.

    Opraviť faktúru ako dodanie do EU ?
    Podať opravné DP ?

    Ďakujem L.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.