Zavrieť

Porady

Nárok na dávky pre nezamestnaných

Prosím Vás poraďte mi:ak SZČO ukončí živnosť a nahlási sa na Úrade práce má nárok na podporu?Doteraz platí riadne odvody do SP.Ďakujem za odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    gandy
    Prosím Vás poraďte mi:ak SZČO ukončí živnosť a nahlási sa na Úrade práce má nárok na podporu?Doteraz platí riadne odvody do SP.Ďakujem za odpoveď
    Ak spĺňa uvedené podmienky, tak áno:
    Podmienky nároku na dávku v nezamestnanosti
    § 104
    (1) Poistenec má nárok na dávku v nezamestnanosti, ak v posledných štyroch rokoch pred zaradením do evidencie nezamestnaných občanov hľadajúcich zamestnanie (ďalej len evidencia nezamestnaných občanov ) bol poistený v nezamestnanosti najmenej tri roky, ak tento zákon neustanovuje inak.

    gandy je offline (nepripojený) gandy

    gandy
    Len by som potrebovala vedieť,či v tej čiastke 2288,ktorú platíme do SP je zahrnuté aj to poistenie v nezamest.Je to tých 4,75% do garančného fondu?

    luciagr je offline (nepripojený) luciagr

    luciagr
    poistenie v nezamestnanosti 4,4% z vymeriavacieho zakladu
    garancne poistenie plati len zamestnavatel za zamestnancov

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    gandy
    Len by som potrebovala vedieť,či v tej čiastke 2288,ktorú platíme do SP je zahrnuté aj to poistenie v nezamest.Je to tých 4,75% do garančného fondu?
    V čiastke 2288 je zahrnuté :

    nemocenské 304
    starobne 1242
    invalidné 414
    rezervný fond 328

    spolu 2288

    Poistenie v nezamestnanosti tam nie je

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    gandy
    Prosím Vás poraďte mi:ak SZČO ukončí živnosť a nahlási sa na Úrade práce má nárok na podporu?Doteraz platí riadne odvody do SP.Ďakujem za odpoveď
    Poistenie v nezamestnanosti pre SZČO je iba dobrovoľné, takže sa musel prihlásiť na platenie.

    Na podporu má nárok ak preukáže že v posledných 4 rokoch, bolo za neho platené poistenie v nezamestnanosti po dobu 3 rokov.

    Nárok na dávky pre nezamestnaných

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.