Zavrieť

Porady

úroky pri exekúcií

Ahojte,
zhodou nešťastných okolností som sa dostala do situácie, že som neuhradila 3 faktúry za inzerciu a firma začala pohľadávku vymáhať.Bol súdom vydaný platobný rozkaz , po ktorom som uhradila 2 faktúry v stanovenej lehote , ale ešte jedna platba + príslušenstvo a trovy konania zostali neuhradené. Dostala som dnes exekučný príkaz a počítajú mi tam úroky z omeškania až do dnešného dňa aj za prvé dve platby, ktoré som uhradila už vo februári . Vie mi niekto poradiť, ako je to s počítaním úrokov z omeškania, keď časť istiny som splatila už vo februári ?
ďakujem
Naposledy upravil Dana : 26.10.06 at 16:40
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Hedvigka je offline (nepripojený) Hedvigka

    Hedvigka
    Dana
    Ahojte,
    zhodou nešťastných okolností som sa dostala do situácie, že som neuhradila 3 faktúry za inzerciu a firma začala pohľadávku vymáhať.Bol súdom vydaný platobný rozkaz , po ktorom som uhradila 2 faktúry v stanovenej lehote , ale ešte jedna platba + príslušenstvo a trovy konania zostali neuhradené. Dostala som dnes exekučný príkaz a počítajú mi tam úroky z omeškania až do dnešného dňa aj za prvé dve platby, ktoré som uhradila už vo februári . Vie mi niekto poradiť, ako je to s počítaním úrokov z omeškania, keď časť istiny som splatila už vo februári ?
    ďakujem
    Pozri platobný rozkaz, len podľa neho ti môžu počítať úroky z omeškania. Treba najprv uhradiť istinu, aby ti nepočítali ďalšie úroky z oemškania. Pri úhrade nezabudni uviesť, že uhrádzaš istinu, aby to nezapočítavali na íné pohľadávky.

    úroky pri exekúcií

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.