Zavrieť

Porady

ABRA G2 uctovanie POMOOOOOOOOOC

Ahojte, pomoze mi prosim niekto?

Zacala som robit ucto pre s.r.o., ktora vznikla 07/06 a nechala som sa nahovorit, nech uctujem u nich v Abre. Nikto vo firme s nou nevie robit.
Prijemky na sklad a vydane faktury sme uz zvladli. a teraz som chcela konecne zacat uctovat a neviem prist na to, ako. Neviem sa dostat ani do dennika, ani nejakym sposobom nastavit predkontacie. Podarilo sa mi akurat zadat uct.rozvrh a pociatocne stavy uctov.
Najde sa nejaka dobra dusa, ktora mi da rychlokurz?? prosim???

V stredu pridu spolocnici z talianska a ja som to chcela mat dovtedy vsetko hotove.

Budem vdacna za kazdu radu, dakujem Vam krasne a prajem pekny den.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aktis je offline (nepripojený) Aktis

    Aktis
    Odporúčam na www.abra.sk prihlásiť sa na školenie 9.11.2006 Základy práce s sw ABRA, prípadne aj na ďalšie školenia. Pre užívateľov sw ABRA sú tieto školenia zdarma.

    Aktis je offline (nepripojený) Aktis

    Aktis
    Druhá možnosť je zavolať na Hotline, číslo 02 - 68 265 975, kde technici zodpovedia na otázky.

    Mimochodom, nie celkom rozumiem vete "neviem sa dostať do účtovného denníka" - akože nie je možné priamo spustiť účtovný denník ?

    Prípadne skúste zavolať do firmy Aktis na 02 - 53 410 126, som si istý, že drobný rýchlokurz pomôže.

    mariaama je offline (nepripojený) mariaama

    mariaama
    asi som sa zle vyjadrila, viem kde sa nachadza uctovny dennik, aj sa viem don dostat, ale neviem v nom spravit nijaku operaciu, pridat nejaky zaznam.jednoducho nic. mam to cele sede.

    Dakujem za tip. na skolenie som uz prihlasena, dufam sa dovtedy nezblaznim.

    pekny den.

    Aktis je offline (nepripojený) Aktis

    Aktis
    Áno, v účtovnom denníku, respektíve jeho "predizbe", účtovných žiadostiach sa dá opraviť len číslo účtu, stredisko, dátum zaúčtovania, zakázka a obchodný prípad.
    Nové záznamy je možné pridávať len ak na ne existujú zdrojové doklady. Toto je kvôli tomu, aby sa nemohlo stať, že v účtovníctve údaje opravíte a na zdrojovom doklade nie.
    Takže je nutné tieto záznamy vytvárať v agende dokladov, kam patria (faktúry, pokladňa...) alebo v interných dokladoch - teda presnejšie v interných alebo ostatných dokladoch.
    Zásadný rozdiel medzi týmito agendami je, že interné doklady nie je možné zadať s DPH, kdežto v osttaných dokladoch je možné zadávať na riadkoch DPH ako aj na tieto doklady viazať platbu.
    V prípade, že chcete opraviť v denníku iné údaje ako vyššie spomenuté, je nutbé opraviť pôvodný doklad a tým sa opraví aj záznam v denníku. Toto je pomerne jednoduché, keďže stačí kliknúť na tlačítko zdrojový doklad v denníku a ABRA Vám otvorí záznam v okne priamo na danom doklade, ktorý je následne možné editovať.
    Ešte poznámka - u interných dokladov je vhodné tieto doklady rozlíšiť samostatnými radmi - otvorte si číselník zdrojového radu do okna, to zväčšite pomocou F12 na celé okno a pridajte vlastné rady (napr. MZ - mzdové údaje, SF - sociálny fond...)

    ABRA G2 uctovanie POMOOOOOOOOOC

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.