Zavrieť

Porady

Polievočky

Myslím, že milí poraďáci sú zvedaví aj na polievočky.

Tak hneď jednu jednoduchú pridávam:Cesnaková krémová

potrebujeme:

1 liter vody
2 kocky zlatý hovädzí bujón
10 strúčkov cesnaku
250 g sladkej smotany
3 polievkové lyžice oleja
50 g hladkej múky
petržlenová vňať
biele pečivo

pracovný postup:

5 strúčkov cesnaku prepasírujeme a orestujeme na oleji, pridáme hladkú múku a pripravíme svetlú zápražku. Zalejeme vodou a pridáme bujóny, povaríme 5 minút. Polievku precedíme cez jemné sitko. Zostávajúcich 5 strúčkov cesnaku nakrájame na plátky a dáme do polievky, chvíľu povaríme. Zjemníme sladkou smotanou - UŽ NEVARÍME! Biele pečivo nakrájame na kolieska a zapečieme bez tuku v rozpálenej rúre, vložíme do hotovej porcie a posypeme vňaťou.

No je to hamkačka. Skúste
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Ja mám super karfiolovú:
    1 menší karfiol
    olej
    múku
    soľ
    čierne korenie
    vegeta (lepšia ale Harmónia chuti)
    Worčestrovú omáčku
    muškátový oriešok
    voda

    Tak:
    Na oleji si spravíme z múky bledú zásmažku. Vlejeme do nej vodu, podľa toho, koľko polievočky chceme a akú ju chceme mať hustú. Keď sa tá čarovná zásmažka vo vode rozpustí, vložíme do nej na márne kúsky rozobratý karfiol. Posolíme, ovegetíme, oworčestrujeme a varíme, kým karfiol nezmäkne. Keď je "al dente", pridáme pre vôňu štipku muškátového orieška.
    Mne to strašne chutí. Skúste to aj vy.
    Dobrú chuť!

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    V tej mojej karfiolovej vymeň karfiol za brokolicu a tiež sa to da spapatňť. Skusala som, mne to chutilo.
    Dada
    Nemáte receptík na brokoličkovú, ale takú fajnučkú hustú krémovú????
    Brokolicová polievka - krémová
    1 malá cibuľka
    1 ks brokolica
    soľ (možeme dať aj zeleninový bujon), čierne korenie mleté,
    Postup:
    cibuľku nakrájaj na malé kúsky a do sklovita opraž na oleji alebo masti,
    brokolicu rozober a pridaj k osmaženej cibuli, ďalej pridáme vodu asi 3/4 litra,
    soľ. trochu čierneho korenia a necháme variť.
    Keď je brokolica varená, polievku rozmixujeme a pridáme kyslú smotanu 3 až 4 polievkové lyžice - podľa chuti.
    Hustota polievky závisi od množstva vody.

    Polievku mám odskúšanú a je veľmi dobrá

    Týmto spôsobom môžete variť aj mrkvovú polievku na 3/4 litra vody 3 - 4 mrkvy radšej väčšie, a pridáva sa aj čili.

    Dúfam že Vám budú chutiť.

    Bubika je offline (nepripojený) Bubika

    Bubika
    Zemiaková polievočka s bryndzou - taká mňamka

    300g zemiakov
    150g bryndze
    40g údenej slaninky
    20g cibule
    200 ml mlieka
    20g hladkej múky
    mletá červená paprika, soľ a kôpor.

    Slaninku nakrájame na kocky, popražíme, pridáme postrúhanú cibuľu, trocha si pritom poplačeme, necháme ju speniť, primiešame štipku červenej papriky, zalejeme vodou, posolíme, pridáme nadrobno pokrájané zemiaky a uvaríme.
    Keď sú zemiaky takmer mäkké, pridáme v mlieku rozhabarkovanú bryndzu s múkou a necháme prejsť varom.
    A potom papáme - môžeme si ešte každú porciu odzobiť kopčekom bryndze a posekaným kôprom (nie slaným )
    Brú chuť

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Koľko ľudí toľko chutí, ja robím bryndzovú bez cibule a papriky, ale zato veľa kmínu, teda po slovensky rasce!

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Ja vám pridám takú, akú zbožňujú moji vnuci, kým ju neochutnali, nesmela som im povedať, z čoho je, teraz im už názov nevadí.

    Drožďová

    1 kocka drožida, rozmrviť a opražiť na lyžici masla(nemeniť ho za žiadnu umelinu)
    pridať 5 strúčkov pretlačeného cesnaku, popražiť, ale len trošku, aby cesnak nezhnedol, pridať 1 nastrúhanú mrkvu-väčšiu, trošku mletej rasce a zaliať 1 litrom vody. očistené a nakrájané zemiaky pridať do polievky, 1 veľkú lyžicu vegety, 1 mäkký syr. Varíme asi 20 minút, dolejeme vodu a necháme zavariť.
    1vajíčko, 1 lyžica polohrubej múky si urobíme cestíčko, a nahádžeme cez strúhadlo na mrkvičku (ploché) halušky, pridáme posekanú pažítku.
    Vlasta

    ing.erika je offline (nepripojený) ing.erika

    ing.erika
    ahojte, ja pridávam svoju MRKVIČKOVÚ POLIEVKU:
    mrkvu očistíme a nakrájame na kolieska. rovnako očistíme aj zemiaky a tie nakrájame na kocky. zemiaky spolu s mrkvou krátko opražíme na masle, zasypeme polohrubou múkou (cca 2-3 PL), pomiešame a zalejeme vodou. ochutíme vegetou, č. korením, soľou, majoránkou, rascou. varíme približne 30 - 40 min, teda kým zemiaky a mrkva nebudú mäkké. cca 5 min. pred dovarením, prilejeme ešte asi 2dcl mlieka (resp. podľa chuti).

    veľmi dobrá!!!

    Erika

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Pozdáva sa mi, len ja som zvyknutá variť zeleninu najviac 15. min. Nie je to veľa 30-40 min pre mrkvu a zemiaky ?

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Ja varím ešte takúto.
    Na oleji do sklovita opražím cibuľu. Pridám sladkú červenú papriku. Na kocky pokrájam filé a pridám k cibulke. Všetko dobre jemne premiešam. Na tenulinké hranolčeky pokrájam zemiaky, pridám k filé a zalejem horúcou vodou. Pridám celé čierne korenie, bobkový list a bujón. Keď je filé a hranolčeky napoly uvarené pridám zápražku, v ktorej som opražila 2 strúčiky roztlačeného cesnaku. Chvíľu povarím. Potom pridám lečo bez šťavy a ešte čo mám k dispozícii buď mušle alebo morský kokteil a pod. Dochucujem vegetou, sambalom ak nemáme sambal tak mletým čiernym korením a kajenským korením. Na záver po dovarení pridám trocha bazalky a na malé kolieska pokrájanú zaváranú uhorku.
    Dobrú chuť.

    AGRO je offline (nepripojený) AGRO

    AGRO
    Jemná brokolicová polievka. Dam si napariť brokolicu tak do mäkka. / Nikdy ju nevarim, ale len naparujem- zvyk / Zemiaky očistim, nakrajam na kocky a dam variť spolu s rascou , korením, soľou a kockou bujónu. Na oleji spením pokrajanú cibuľu, poprašim múkou zalejem studenou vodou, potom smotanou- sladkou, a vlejem do polievky. Keď sú zemiaky skoré mäkké pridám brokolicu ktorú som pretlačila vidličkou a dám do polievky. Môžem pridať ešte smotanu, podľa chuti , a aj cesnak ten dávam stále. Varím ju často a chutí.

    Takto robím aj karfiolovu. Ale tiež karfiol nevarim ale len do mäkka naparim.

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Zeleninová - pre deti , ktoré moc zeleninu varenú nemajú v láske.

    Moje deti moc varenú zeleninu na kolieska a kocky jesť nechceli a tak som si na nich vymyslela tento recept. Je jednoduchý a rýchly.

    Mrkvu,petržlen, kaleráb postrúhame na jemnom strúhadle. Zemiaky na drobné kocky. Na spenenom masle opražíme postrúhanú zeleninu, keď pustí peknú farbu pridáme zemiaky ,soľ, kari korenie a lyžicu hladkej múky , krátko opražíme , zalejeme vodou a povaríme. Keď budú zemiaky mäkké, pridáme petržlenovú vňaťku posekanú nadrobno a vypneme.
    Zemiaky môžeme nahradiť poprípade haluškami.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.