Zavrieť

Porady

faktúry

Dobrý deň

prosím pekne o radu som živnostníčka a zamestnávateľ živnostník ma vypláca hodinovou sadzbou je potrebné vo faktúre vypisovať hodiny a podrobnonosti alebo stači ked napišem fakturujem za vykonnané administratívne prace a napišem výslednú sumu, a ešte jeden problém, druhéme živnostníkovi robím papiere podľa svojich stanovených cien za určitý úkon to je tiež potrebné rozpísať do faktúry alebo stačí vyslednú sumu napísať do faktúry za skorú odpoveď vopred ďakujem
Usporiadat
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Jovana
Dobrý deň

prosím pekne o radu som živnostníčka a zamestnávateľ živnostník ma vypláca hodinovou sadzbou je potrebné vo faktúre vypisovať hodiny a podrobnonosti alebo stači ked napišem fakturujem za vykonnané administratívne prace a napišem výslednú sumu, a ešte jeden problém, druhéme živnostníkovi robím papiere podľa svojich stanovených cien za určitý úkon to je tiež potrebné rozpísať do faktúry alebo stačí vyslednú sumu napísať do faktúry za skorú odpoveď vopred ďakujem
Pokiaľ máš podpísanú zmluvu o dielo s daným objednávateľom, tak stačí napísať na FA napr. : Fakturujem Vám za administratívne práce podľa Zmluvy o dielo č. xxx/06 a napíšeš výslednú sumu.
0 0
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

Podľa mňa by bolo lepšie prvému živnostníkovi vypisovať na faktúru počet hodín, hodinovú sadzbu a pod. a druhému živnostníkovi by som takisto vypisovala jednotlivé úkony alebo by som dala aspoň prílohu k faktúre, nech je zrejmé, čo konkrétne faktúruješ.
(predpokladám teda, že nemáš ani u jedného stavenú paušálnu odmenu).
0 0
Jovana Jovana

Jovana je offline (nepripojený) Jovana

ďakujem za odpovede lenže stále mám nejastnosti jednému živnostníkovi čo má vypláca hod. sadzbou robim vlastne administratívne práce v poisťovni a pritom mu zháňam aj klientov za klientov dostanem určitú odmenu takže aj tak to treba rozpísovať na faktúre aj keď v zmluve to je spomenuté ale nie výška odmeny len že to vykonávam
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Jovana
ďakujem za odpovede lenže stále mám nejastnosti jednému živnostníkovi čo má vypláca hod. sadzbou robim vlastne administratívne práce v poisťovni a pritom mu zháňam aj klientov za klientov dostanem určitú odmenu takže aj tak to treba rozpísovať na faktúre aj keď v zmluve to je spomenuté ale nie výška odmeny len že to vykonávam
Jovana, v tomto prípade by mohol byť text faktúry asi nasledovný:
Faktúrujeme Vám .... to čo je v zmluve... a na záver daj vetu: Cena bola stanovená vzájomnoun dohodou zmluvných strán v zmysle zákona o cenách.
A vo faktúre uveď cenu jednou sumou, to je ako ste sa z odberateľom dohodli.
Pekný deň...
0 0
Jovana Jovana

Jovana je offline (nepripojený) Jovana

čím viac opovedi tym mám v tom väčši zmätok chcem aby to bolo správne takže ja to skúsim viac približiť v zmluve mám napísane sprostredkovanie obchodu a administratívne práce, vykonávanie iných prác podľa požiadaviek mandanta, vyhľadávanie potenciálnych klientov pre mandanta a mám spomenutú hodinovu sadzbu, a odmenu za klientov, takže stačí keď to je v zmluve a na faktúru dám výslednú sumu nič s tým nepokazím nemusím to rozpísovať nebudú z toho problémy od mája mám živnosť a mám z toho dobre stresy ďakujem za všetky odpovede je fajn že takého niečo existuje hlavne že sú tu takí super ľudia ktorí pomôžu
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Jovana
čím viac opovedi tym mám v tom väčši zmätok chcem aby to bolo správne takže ja to skúsim viac približiť v zmluve mám napísane sprostredkovanie obchodu a administratívne práce, vykonávanie iných prác podľa požiadaviek mandanta, vyhľadávanie potenciálnych klientov pre mandanta a mám spomenutú hodinovu sadzbu, a odmenu za klientov, takže stačí keď to je v zmluve a na faktúru dám výslednú sumu nič s tým nepokazím nemusím to rozpísovať nebudú z toho problémy od mája mám živnosť a mám z toho dobre stresy ďakujem za všetky odpovede je fajn že takého niečo existuje hlavne že sú tu takí super ľudia ktorí pomôžu
Je na tebe ako sa rozhodneš, oba spôsoby sú správne. Ak budeš vystavovať faktúru s odovlávkou na zmluvu, tak pri prípadnej kontrole budú určite žiadať od teba zmluvu aby si pozreli čo zmluva obsahuje. Ak budeš vystavovať faktúru s rozpisom podľa zmluvy, tak aj tak určite pri kontrole by pýtali tiež zmluvu, pretože zmluva je dôležitá pri každej kontole. Nemusíš sa stresovať a nemusíš sa ničoho obávať, ak podnikáš v tom v čom máš oprávnenie , tak sa naozaj nemusíš báť.

PS: v účtovníctve sú iné stresujúcejšie prípady, ako fakturácia
0 0
Jovana Jovana

Jovana je offline (nepripojený) Jovana

]ahojte prosím Vás pekne o radu vystavujem faktúry a neviem si rady s dátumami, ako to treba správne vyplniž môže byť dátmu dodania totožný s dátumom vystavenie ak nie aký odstup by mal byť minimálne medzi nimí, a aký odstup ,má byť medzi dátumom splatnosti a dátumom vystavenie je tam nejaká hranica počula som že min. 10 dní je to pravda prosím poraďte mi
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
Jovana
]ahojte prosím Vás pekne o radu vystavujem faktúry a neviem si rady s dátumami, ako to treba správne vyplniž môže byť dátmu dodania totožný s dátumom vystavenie ak nie aký odstup by mal byť minimálne medzi nimí, a aký odstup ,má byť medzi dátumom splatnosti a dátumom vystavenie je tam nejaká hranica počula som že min. 10 dní je to pravda prosím poraďte mi
Si platca DPH??? Lebo ak nie datum dodania sluzby nevpisujes a uvedies, ze firma nie je platcom.
Datum vystavenia a datum dodania mozu byt rovnake a aky das datum splatnosti zalezi ako si sa dohodla s odberatelom, moze byt aj na druhy den....
0 0
Olgica Olgica

Olgica je offline (nepripojený) Olgica

Jovana
]ahojte prosím Vás pekne o radu vystavujem faktúry a neviem si rady s dátumami, ako to treba správne vyplniž môže byť dátmu dodania totožný s dátumom vystavenie ak nie aký odstup by mal byť minimálne medzi nimí, a aký odstup ,má byť medzi dátumom splatnosti a dátumom vystavenie je tam nejaká hranica počula som že min. 10 dní je to pravda prosím poraďte mi
Dátum vystavenia a dodania môže byť rovnaký. Dátum vystavenia musí byť maximálne 15 dní od dodania tovaru alebo služby. Dátum splatnosti - ako ste sa dohodli s odberateľom - žiadna hranica.
0 0
Bubi200 Bubi200

Bubi200 je offline (nepripojený) Bubi200

Ahoj. Mal by som otazku ohladne vystavenia faktury. Som zivnostik, za moje sluzby som odmenovany fixnou mesacnou sumou u tej istej firmy(napr. 30000)
Nie som platitelom DPH. A.s. ktorej poskytujem sluzby je platitelom. Ked vystavujem fakturu, tu sumu 30000 mam na fakture uvadzat s DPH alebo bez?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Bubi200 Pozri príspevok
Ahoj. Mal by som otazku ohladne vystavenia faktury. Som zivnostik, za moje sluzby som odmenovany fixnou mesacnou sumou u tej istej firmy(napr. 30000)
Nie som platitelom DPH. A.s. ktorej poskytujem sluzby je platitelom. Ked vystavujem fakturu, tu sumu 30000 mam na fakture uvadzat s DPH alebo bez?
Keď nie si platiteľom DPH, tak tá suma je bez DPH.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Bubi200 Pozri príspevok
Ahoj. Mal by som otazku ohladne vystavenia faktury. Som zivnostik, za moje sluzby som odmenovany fixnou mesacnou sumou u tej istej firmy(napr. 30000)
Nie som platitelom DPH. A.s. ktorej poskytujem sluzby je platitelom. Ked vystavujem fakturu, tu sumu 30000 mam na fakture uvadzat s DPH alebo bez?
Na faktúre uvedieš :
za poskytnuté služby - popis...............30 000,-

Nie som platiteľom DPH.

__________________________________________________ ____________________


inak DPH nespomínaš.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bubi200 Pozri príspevok
Ahoj. Mal by som otazku ohladne vystavenia faktury. Som zivnostik, za moje sluzby som odmenovany fixnou mesacnou sumou u tej istej firmy(napr. 30000)
Nie som platitelom DPH. A.s. ktorej poskytujem sluzby je platitelom. Ked vystavujem fakturu, tu sumu 30000 mam na fakture uvadzat s DPH alebo bez?
Je to Tvoja faktúra, Ty nie si platiteľom DPH, tak bez DPH- Teba DPH nezaujíma. Ak by si ju na faktúre uviedol, musel by si ju aj odviesť štátu.
0 0
Bubi200 Bubi200

Bubi200 je offline (nepripojený) Bubi200

Parada. Dakujem. Musim mat na tej fakture aj peciatku? a moze ta faktura vyzerat takto?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Bubi200 Pozri príspevok
Parada. Dakujem. Musim mat na tej fakture aj peciatku? a moze ta faktura vyzerat takto?
Pečiatka nie je povinná, žiaden zákon nevyžaduje používanie pečiatky.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Bubi200 Pozri príspevok
Parada. Dakujem. Musim mat na tej fakture aj peciatku? a moze ta faktura vyzerat takto?
Ja by som DPH na faktúre vôbec neuvádzala - doplnila som ti ju.
prikladám
0 0
Bubi200 Bubi200

Bubi200 je offline (nepripojený) Bubi200

Velmi pekne dakujem za fakturku. A este jedna posledna otazka. Co znamena "danova povinnost" v tej fakture? Co tam mam doplnit?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bubi200 Pozri príspevok
Velmi pekne dakujem za fakturku. A este jedna posledna otazka. Co znamena "danova povinnost" v tej fakture? Co tam mam doplnit?
Daňová povinnosť sa týka platiteľov DPH a je to deň, kedy došlo k dodaniu tovaru alebo služby, resp. prijatia platby. Nič nepokazíš, ak tam napíšeš deň dodania, resp. uskutočnenia Tvojej služby...
0 0
Bubi200 Bubi200

Bubi200 je offline (nepripojený) Bubi200

dakujem pekne za pomoc!
0 0
1andy1 1andy1

1andy1 je offline (nepripojený) 1andy1

Dobrý deň,

som SZČO v JÚ. Vykonávam služby v IT.
Chcel by som sa spýtať, či je nutné aby som mal s každým zákazníkom podpísanú aj zmluvu, alebo stačí iba vystavovať faktúry.

Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať