Zavrieť

Porady

Číslo daňového dokladu

Dobrý deň, som živnostník a teraz začínam sa pohybovať v účtovníctve a potrebujem súrnu radu. Medzi záväzky si môžem zaúčtovať aj bločky z nákupu náradia, podacie listy z pošty že som podal mesačný výkaz? A ako že či má bloček číslo daňového dokladu, alebo iba faktúra má? za pomoc Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    mcfly.company
    Dobrý deň, som živnostník a teraz začínam sa pohybovať v účtovníctve a potrebujem súrnu radu. Medzi záväzky si môžem zaúčtovať aj bločky z nákupu náradia, podacie listy z pošty že som podal mesačný výkaz? A ako že či má bloček číslo daňového dokladu, alebo iba faktúra má? za pomoc Ďakujem.
    Ty ako živnostník musíš viesť v prvom rade Peňažný denník, do ktorého účtuješ všetky Tvoje príjmy a výdavky s rozlíšením podľa toho, či majú vplyv na určenie výšky dane alebo nie. Kniha záväzkov je pomocná kniha a zaznamenáva predovšetkým Tvoje záväzky, ktoré si dĺžni voči dodávateľom, rôznym inštitúciám a pod.
    § 15 zákona o účtovníctve :
    4/ Kniha záväzkov obsahuje najmä údaje o a) veriteľoch,
    b) výške záväzku v peňažnom vyjadrení,
    c) prijatých preddavkoch,
    d) prijatých úveroch,
    e) záväzkoch dane z príjmov,
    f) záväzkoch nepriamych daní,
    g) záväzkoch voči Sociálnej poisťovni, a príslušnej zdravotnej poisťovni.


    To znamená, že všetky bločky a podacie lístky zaúčtuješ do Peňažného denníka. Každý bloček má svoje poradové číslo, resp. DKP, to je číslo tohto dokladu.

    P.s. neviem prečo mi to začalo písať hrubo?

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    Súhlasím s evinou, ale podľa tvojích otázok /neuraz sa/, by si sa mal zveriť do rúk skúsenej účtovníčky. Možno sa ti to bude zdať trošku drahšie, ale v konečnom dôsledku ťa to určite vyjde lacnejšie. To mi ver.

    Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

    Zdeni
    liba2
    Pre koho je tento odkaz ?
    Pre evinu, lebo sa pýtala v príspevku prečo jej to začalo písať na hrubo. Tak dostala radu ako to zrušiť.

    Číslo daňového dokladu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.