Zavrieť

Porady

Mzda za 2 mesiace

Za september som sa pomýlila a pri posielaní mzdy som 9.aj 13.10.vyplatila jednému zamestnancovi opakovane mzdu.Banka mi ju odmietla vyžiadať späť,ja som sa rozhodla,že za október mu nedám mzdu a 13.bude ako záloha.Lenže v septembri mal väčšiu mzdu,v októbri asi 300,-menej.Môžem mu to strhnúť aj v decembrovej výplate?(na páske bude mať -300,-)
Ale najhoršieje,že neviem si ako predstaviť ako to zaúčtujem v JU,mám to napísať aj do pohladaviek,alebo ako?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Asi by som postupovala nasledovne:
    1./ opakovaná výplata mzdy - výdavok neovplyvňujúci ZD, zápis do knihy pohľadávok
    2./ ku dňu zúčtovania ďalšej mzdy cez interný doklad ako nepeňažnú operáciu výšku čistej mzdy do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane a zníženie pohľadávky o výšku čistej mzdy v knihe pohľadávok
    3./ ak je pohľadávka vyššia ako čistá mzda - to isté aj v ďalšom mesiaci. Zostatok čistej mzdy cez účet - výdavok ovplyvňujúci základ dane.

    Prípadne si to poisti listom pre zamestnanca, že si dňa .... omylom poukázala sumu ......, ktorú dňa ....(výplatný termín ďalšieho mesiaca) preúčtuješ na jeho čistú mzdu.

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    asi to tak spravím,pretože stale to neviem inak vyriešiť inak len cez tie pohladavky,ID a zaväzky. Len sa strašne bojím či to bude v poriadku.Ďakujem ti

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    sklenkova
    Za september som sa pomýlila a pri posielaní mzdy som 9.aj 13.10.vyplatila jednému zamestnancovi opakovane mzdu.Banka mi ju odmietla vyžiadať späť,ja som sa rozhodla,že za október mu nedám mzdu a 13.bude ako záloha.Lenže v septembri mal väčšiu mzdu,v októbri asi 300,-menej.Môžem mu to strhnúť aj v decembrovej výplate?(na páske bude mať -300,-)
    Ale najhoršieje,že neviem si ako predstaviť ako to zaúčtujem v JU,mám to napísať aj do pohladaviek,alebo ako?
    Ďakujem
    A nebolo by menej komplikované zaúčtovať tú duplicitnú výplatu ako dve zálohy - jednu na októbrovú a zvyšok na novembrovú mzdu ako riadny výdavok ovpl. základ dane ?

    sklenkova je offline (nepripojený) sklenkova

    sklenkova
    vy máte také fajn nápady,či je to prax!?! Ja vždy ak niečo spravím a nie je to celkom ok tak začínam rozmýšlať ako to spraviť,vymyslím 10 riešení a potom sa neviem rozhodnúť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.