Zavrieť

Porady

trinasty plat + ročny bonus vo výpovednej dobe

Ahojte.
Potreboval by som radu ohľadom podania výpovede §67 - výpoveď daná zamestnancom, ktoru sa chystam dat v priebehu tohto mesiaca, teda od nasledujuceho mesiaca mi zacne plynut 2 mesacna vypovedna doba . Som zamestnancom firmy, v ktorej je vyplacany 13 plat a to nasledovne. Prva polovica je vyplatená ako prispevok na dovolenku spolocne s vyplatou za mesiac jún, druha polovica ako prispevok na Vianoce spolocne s vyplatou za mesiac november. Zaroven je vyplacany aj rocny bonus (jeho druha cast na zaklade polrocneho hodnotenia). V pracovnej zmluve je uvedene, ze na tieto benefity ma zamestnanec narok, ak je v case ich výplaty v pracovnom pomere. Kedze v mesiaci december uz budem vo vypovednej dobe mam narok na uvedene benefity (som predsa v pracovnom pomere), alebo ma zamestnavatel narok pozastavit ich vyplatenie ?

Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    synko
    Ahojte.
    Potreboval by som radu ohľadom podania výpovede §67 - výpoveď daná zamestnancom, ktoru sa chystam dat v priebehu tohto mesiaca, teda od nasledujuceho mesiaca mi zacne plynut 2 mesacna vypovedna doba . Som zamestnancom firmy, v ktorej je vyplacany 13 plat a to nasledovne. Prva polovica je vyplatená ako prispevok na dovolenku spolocne s vyplatou za mesiac jún, druha polovica ako prispevok na Vianoce spolocne s vyplatou za mesiac november. Zaroven je vyplacany aj rocny bonus (jeho druha cast na zaklade polrocneho hodnotenia). V pracovnej zmluve je uvedene, ze na tieto benefity ma zamestnanec narok, ak je v case ich výplaty v pracovnom pomere. Kedze v mesiaci december uz budem vo vypovednej dobe mam narok na uvedene benefity (som predsa v pracovnom pomere), alebo ma zamestnavatel narok pozastavit ich vyplatenie ?

    Dakujem
    PP ti ešte bude trvať, tak podľa podmienok uvedených v PZ mal by si mať naň nárok.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Myslím, že máš nárok, ale je možné, že Ti ho zamestnávateľ bude krátiť o 10% (alebo viac) z dôvodu výpovede za plynutie výpovede od 1.12.

    darhmann je offline (nepripojený) darhmann

    darhmann
    Potreboval by som poradiť ohladne 13.platu:
    Ak som dal výpoveď k 31.10.2006 bez dohody a momentálne som vo výpovednej 2.mesačnej lehote a v zmluve mám zahrnutý 13.plat za odpracovanú dobu u zamestnávateľa, môžem sa dožadovať 13.platu za odpracovanú dobu ku koncu roka ? (vo firme som dlhšie ako rok)
    Za odpoveď ďakujem.

    azuz je offline (nepripojený) azuz

    azuz
    darhmann
    Potreboval by som poradiť ohladne 13.platu:
    Ak som dal výpoveď k 31.10.2006 bez dohody a momentálne som vo výpovednej 2.mesačnej lehote a v zmluve mám zahrnutý 13.plat za odpracovanú dobu u zamestnávateľa, môžem sa dožadovať 13.platu za odpracovanú dobu ku koncu roka ? (vo firme som dlhšie ako rok)
    Za odpoveď ďakujem.
    Závisí to od dohodnutých podmienok na vyplatenie 13. platu. Ak je podmienka len odpracovanie doby, tak máš nárok na 13. plat.

    trinasty plat + ročny bonus vo výpovednej dobe

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.