Zavrieť

Porady

rozdiel v suvahe

Prosim Vas dostala som do ruk doklady spolu s programom z firmy uctujucej podvojnym uct. Ale ked som si prezerala program a vyhodila ku 30.9. suvahu a vykaz ziskov a strat zistila som ze hospodarsky vysledok je iny v suvahe a iny vo vykaze ziskov a strat. Neviete mi poradit cim to moze byt, prip. ako si to skontrolovat - co s cim?
Usporiadat
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

V prvom rade by som skontrolovala, či mám správne nastavené všetky používané účty do riadkov v súvahe a výkaze ziskov a strát. Myslím si, že toto by mohlo odstrániť chybu.
0 0
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

bea
V prvom rade by som skontrolovala, či mám správne nastavené všetky používané účty do riadkov v súvahe a výkaze ziskov a strát. Myslím si, že toto by mohlo odstrániť chybu.
Tieto nastavenia by mali byť pri jednotlivých účtoch v účtovej osnove.
0 0
Viera.M. Viera.M.

Viera.M. je offline (nepripojený) Viera.M.

hlavná účtovníčka
sisinka2
Prosim Vas dostala som do ruk doklady spolu s programom z firmy uctujucej podvojnym uct. Ale ked som si prezerala program a vyhodila ku 30.9. suvahu a vykaz ziskov a strat zistila som ze hospodarsky vysledok je iny v suvahe a iny vo vykaze ziskov a strat. Neviete mi poradit cim to moze byt, prip. ako si to skontrolovat - co s cim?
Ahoj. Ťažko takto radiť, kde máš začať kontrolovať a hľadať chybu. Zo súvahy si musíš v prvom rade odsúhlasiť čiastky, či napr.. 311 zostatok zodpovedá zostatku v knihe vyšlých fakt. atd, atd...
Rada by som Ti pomohla, ale takto je to skutočne náročné.
0 0
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

Viera.M.
Ahoj. Ťažko takto radiť, kde máš začať kontrolovať a hľadať chybu. Zo súvahy si musíš v prvom rade odsúhlasiť čiastky, či napr.. 311 zostatok zodpovedá zostatku v knihe vyšlých fakt. atd, atd...
Rada by som Ti pomohla, ale takto je to skutočne náročné.
Najprv treba stačí skontrolovať tie nastavenia účtov, či vstupujú správne do súvahy a výsledovky. Problém bude na 99% v tomto. Takže kontrolovať zostatky účtov na saldo alebo knihy faktúr je zatiaľ zbytočné.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
A zistiť, ktorý HV je správny. Či v súvahe, alebo vo výkaze ziskov a strát ... t.j. vypočítať si HV rozdielom medzi účtami triedy 6 (výnosy) a triedy 5 (náklady).
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Rozdiel Ti robí aj vo výkazoch v korunách alebo iba vo výkazoch v tis.?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Pozri sa na 701, či máš v januári HV z roku 2005 zaúčtovaný na 431, alebo Ti vchádza do HV r. 2006. Pozri sa, či práve o ten rozdiel nie je vyšší alebo nižši HV vo výsledovke oproti súvahe...
0 0
sisinka2 sisinka2

sisinka2 je offline (nepripojený) sisinka2

Ďakujem všetkým idem sa pozrieť ako to mám v programe. Prosím však ešte o radu čo sa týka nastavenia účtov, ten program je MRP ( v prostredí DOS ) viem že je to takto náročné ale neviete ma niekto navigovať ako a kde to skontrolovať a nastaviť?
0 0
sisinka2 sisinka2

sisinka2 je offline (nepripojený) sisinka2

Paula
Rozdiel Ti robí aj vo výkazoch v korunách alebo iba vo výkazoch v tis.?
Paula keby to bolo len v tisicoch a nejaka mala ciastka tak by som si myslela ci to nebude zaokruhlenim, ale to je radovo 45 000 a to sa mi zda nejako vela.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Ako píše Evina, pozri či je doúčtovaný HV z r. 2005.

Osobne pri takýchto prípadoch zoberiem predvahu a prebehnem súvahu a výsledovku ručne.
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

Aj ja si myslím, že to bude najskôr nepreúčtovaný hospodársky výsledok minulého roku. Tiež som mal podobný problém kým som ho nepreúčtoval 431/428 na základe rozhodnutia vedenia firmy.
Naposledy upravil Kirk : 07.11.06 at 13:46
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Ja som zase mala prípad, kedy tam rozdiel robili rezprezentačné. do súvahy ich SW počítal, do VZaS nie. Tiež to išlo do desaťtisícov...
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Taktiež si myslím, ako Bea, že to môže byť nesprávnym nastavením účtov podľa riadkov súvahy, odporúčam pozrieť si predvahu a tam môžeš zistiť, či nie je na niektorom účte presne tento zostatok a skontrolovať si jeho nastavenie s výkazmi. Taktiež to môže byť nezaúčtovaný nejaký predpis napr. pre niektorú daň, alebo zaúčtovanie dane vo výpise, alebo... je tu množstvo možností, daj si skontrolovať, či máš správne účty v súvahe - kontrola výkazov, v MRP DOS sa to dá.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

sisinka2
Prosim Vas dostala som do ruk doklady spolu s programom z firmy uctujucej podvojnym uct. Ale ked som si prezerala program a vyhodila ku 30.9. suvahu a vykaz ziskov a strat zistila som ze hospodarsky vysledok je iny v suvahe a iny vo vykaze ziskov a strat. Neviete mi poradit cim to moze byt, prip. ako si to skontrolovat - co s cim?
Už si našla? Sme zvedaví
0 0
naninka naninka

naninka je offline (nepripojený) naninka

Ja mám ten istý problém ako ty a stále nemôže prísť na kĺb problému. Ak sa ti to podarí, daj prosím vedieť.
Hodne zdaru...
0 0
DušanČ DušanČ

DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

Mne sa na jednom SW stával tento problém vtedy, keď nebol vysporiadaný HV z predchádzajúceho roka a stále bol vedený na účte 431. tento účet nemá pridelený riadok v súvahe. Nie je to náhodou Váš prípad ?
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Nemohlo sa stať, že by bolo účtované na účte, ktorý sa už nenachádza v účtovnej osnove? Že by si ho omylom vymazala? V mojom SW je kontrola účtovania.
0 0
sisinka2 sisinka2

sisinka2 je offline (nepripojený) sisinka2

Ďakujem všetkým, trochu trvalo kým som sa ozvala, ale je to tým, že sa motkám dookola. Takže hospodársky výsledok za minulý rok bola strata a účtovníčka ju na začiatku roku zúčtovala na 429/431. Ja som si vzala podľa Vašej rady predvahu a kontrolovala so súvahou a výsledovkou. Našla som nejaké chyby, nesedeli účty 311 a 321 s tým čo mali v evidencii faktúr, ale to nebol ten rozdiel. Nakoniec som si skúsila vyhodiť súvahu a výkaz ziskov a strát ku 1.1. a vlastne už tam sa mi presne ten rozdiel ukázal. A teraz prosím zúfalo o radu. Pochopila som že chyba sa musela stať už niekde minulého roku. Keď som si však vzala súvahu a výkaz ziskov a strát ktorý robili ku 31.12.2005 hospodársky výsledok majú rovnaký - ako v súvahe tak vo výsledovke. Ako je potom možné že k 1.1. už je rozdiel? Neviem sa pohnúť ďalej.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Čo daň z príjmu. Nie je v nej problém? Bola riadne zaúčtovaná a v správnom účtovnom období?
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

sisinka2
Ďakujem všetkým, trochu trvalo kým som sa ozvala, ale je to tým, že sa motkám dookola. Takže hospodársky výsledok za minulý rok bola strata a účtovníčka ju na začiatku roku zúčtovala na 429/431. Ja som si vzala podľa Vašej rady predvahu a kontrolovala so súvahou a výsledovkou. Našla som nejaké chyby, nesedeli účty 311 a 321 s tým čo mali v evidencii faktúr, ale to nebol ten rozdiel. Nakoniec som si skúsila vyhodiť súvahu a výkaz ziskov a strát ku 1.1. a vlastne už tam sa mi presne ten rozdiel ukázal. A teraz prosím zúfalo o radu. Pochopila som že chyba sa musela stať už niekde minulého roku. Keď som si však vzala súvahu a výkaz ziskov a strát ktorý robili ku 31.12.2005 hospodársky výsledok majú rovnaký - ako v súvahe tak vo výsledovke. Ako je potom možné že k 1.1. už je rozdiel? Neviem sa pohnúť ďalej.
Mne niekedy program vyhodil za určitý mesiac nesprávnu súvahu, ale keď som si dal súvahu za celý rok tak to bolo v poriadku.Teda nemôžem si vytlačiť napr. súvahu za január, lebo tam môžu byť bludy. Skús si dať výkazy za celý rok (nie k 30.9.)
Naposledy upravil Kirk : 20.11.06 at 11:13
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať