Zavrieť

Porady

zamestnanec / zivnostnik / sro - co je vyhodnjesie ?

Dobry den,,
pracujem vo firme, kde mam moznost vybrat si, ci budem priamo zamestnany, ci mi budu platit za sluzby ako zivnostnikovi alebo s.r.o-cke. Chcel by som sa spytat, co je z tohto najvyhodnejsie? Cital som dake prispevky tu na porade a prislo mi, ze najvyhodnejsia je s.r.o.cka ..
ake su plusy/minusu jednotilivych volieb ? resp ako zvolit co najlepsiu moznost ?

Taktiez som sa docital ze je vyhodne zalozit s.r.o.,, kde by som bol zaroven konatelom a dostaval nejaku minimalnu odmenu.. Ale ako dostat potom peniaze z s.r.o.cky legalne von pre moje pouzitie, aby bola co najmensia dan atd?

som v tychto veciach laik tak ma plz neukrizujte :-)

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Veľmi široká odpoveď, všetky 3 možnosti majú svoje výhody i nevýhody, ak by si bol ako zamestnanec záležalo by akú mzdu ti dajú, tu sú výhody , že sa ti platia odvody zo mzdy, započitava sa ti dochodkový vek, nemáš starosti s podnikaním a s papierovaním atď., pokiaľ by si bol živnostník , je potrebné prepočítať si svoju prácu a náklady na jej výkon - pokiaľ by firma kde by si pracoval súhlasila omnoho vyššou faktúrovanou sumou - vyššou ako keď by si bol zamestanec - tak to ber , ako živnostník máš mnoho zákonných metód ako zaplatiť nízku daň, odvody .Pokiaľ ide o s,r,o, - tu je výhoda, že ručí s.r.o. len svojom majetkom, kde u živnostníka svojim celým majetkom , pri zakladaní s.r.o. musíš rátať na začatie minimálne 15.000,- Sk - : cca 5.000,- Skkolky,overovanie... plus 10.000,- Sk kolok na Obch.register, v s.r.o. je povinná podvojné účtovanie - problém len tak si zobrať peniaze na svoje dennodenné osobné potreby....... a tak ďalej,

    mazac je offline (nepripojený) mazac

    mazac
    brute
    maminaeva nie je to len o snahe "oblbnut" stat. Coraz castejsie zamestnavatelia vyzaduju od zamestnancov zalozenie zivnosti, cim usetria na odvodoch, zbavia sa papierovaciek s poistovnami a zaroven aj povinnosti uchovavat pisomnosti. Zamestnanec je preto nuteny zcat podnikat a svoje sluzby fakturovat. Ma 2 realne moznosti: zivnost alebo sro. Pri zivnosti platis odvody vo vyske cca 50% z prijmov, pri sro 19-xx% podla toho ako si to zariadis. V pripade, ze poskytujes sluzbu svojmu "zamestnavatelovi" a nemas ziadne naklady, moze byt rozdiel v desiatkach tisic korun mesacne.
    ( http://www.porada.sk/t2858-p11-zalozenie-sro.html )
    --preto a aj koli inemu som dosiel k zaveru ze by sro mohla byt vyhodnejsia, nikde asom ale nenasiel ako z nej dostat peniaze pocas roka pre svoje ucely

    plat by mal byt hruba mzda + daky prispevok na odvody ..
    a o PU som cital, ze to "nie je az taky strasiak" .. aj ked zatial s uctovnictvom nemam skusenosti .. ale co nie je moze byt
    Naposledy upravil mazac : 08.11.06 at 11:49

    zamestnanec / zivnostnik / sro - co je vyhodnjesie ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.