Zavrieť

Porady

kolky...uctovanie

bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
Konatel mi doniesol blok o kupe kolku...no kolok uz nie...vraj do nakladov,... mam taky nazor, ze nemozem kupu kolku zauctovat ak naklad na 538, ale do cenin na 213....myslim si, ze by som musela mat este nejaky doklad o pouziti kolku....aby som mohla zauctovat naklad....mam pravdu?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bui
Konatel mi doniesol blok o kupe kolku...no kolok uz nie...vraj do nakladov,... mam taky nazor, ze nemozem kupu kolku zauctovat ak naklad na 5š8, ale do cenin na 213....myslim si, ze by som musela mat este nejaky doklad o pouziti kolku....aby som mohla zauctovat naklad....mam pravdu?
Ak je ten kolok hneď použitý, je nákladom pri jeho nákupe.Na ten doklad o nákupe by som uviedla na aký účel bol použitý.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
teda netreba ziaden iny doklad o pouziti, nejake potvrdenie?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bui
teda netreba ziaden iny doklad o pouziti, nejake potvrdenie?
Nijaké zvlášť potvrdenie nie je potrebné.
0 0
bui bui

bui je offline (nepripojený) bui

Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac
hej, lenze konatel to pouzil na nejake sukromne ucely a vraj si uz nepamata na co....takze super...na co by sa taky 100 korunvy kolok mohol pouzit?...pre firmu
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

bui
hej, lenze konatel to pouzil na nejake sukromne ucely a vraj si uz nepamata na co....takze super...na co by sa taky 100 korunvy kolok mohol pouzit?...pre firmu
Ak ho použil na súkromné účely, tak je to nedaňový náklad. A zvlášť ak si nepamätá.
Naposledy upravil Tweety : 08.11.06 at 11:46
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Výpis z OR (neviem, či ešte platí za 1 stranu 100,-- Sk), overenie podpisu na matrike...
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Neviem, či to nebude teraz odveci otázka, ale keď je niečo nedaňový náklad, napr. tel.hovory alebo aj tie kolky, aký účet sa má podla správnosti použiť??Môže to byť zaúčtované ako 588/321 - keď je to napr. z faktúry??
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jenny7
Neviem, či to nebude teraz odveci otázka, ale keď je niečo nedaňový náklad, napr. tel.hovory alebo aj tie kolky, aký účet sa má podla správnosti použiť??Môže to byť zaúčtované ako 588/321 - keď je to napr. z faktúry??
Je to presne ten istý účet ako pri účte daňovom, iba analytikou rozčlenený na nedaňový. Napr. Telefón 518321-daňový, 518322- nedaňový. Nákladový účet - podľa členenia nákladu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ak už to musí ísť cez firmu, účtovala by som to ako pohľadávku voči dotyčnému, resp. znížila záväzok voči nemu, ak nejaký je. Lebo aj keď je to "akože náklad nedaňový", nie je to ani náhodou náklad firemný .Môj názor.
0 0
Milan Benka Milan Benka

Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

obyvateľ SR
Paula
Ak už to musí ísť cez firmu, účtovala by som to ako pohľadávku voči dotyčnému, resp. znížila záväzok voči nemu, ak nejaký je. Lebo aj keď je to "akože náklad nedaňový", nie je ani náhodou náklad firemný .Môj názor.
Ináč by sa to dalo posúdiť ako nepeňažný príjem.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Paula
Ak už to musí ísť cez firmu, účtovala by som to ako pohľadávku voči dotyčnému, resp. znížila záväzok voči nemu, ak nejaký je. Lebo aj keď je to "akože náklad nedaňový", nie je to ani náhodou náklad firemný .Môj názor.
A trčala by tam dokedy?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

kukučka
A trčala by tam dokedy?
Vyslovila som iba svoj názor, nie všeobecný návod na použitie. Takže s dovolením v tejto téme končím
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Ešte sa chcem spýtať, ak je niečo nedaň.náklad napr.tel.hovory, tak na účet nedaň.nákladov sa dáva celá hodnota z faktúry aj s DPH??Ďakujem
0 0
Lucia7 Lucia7

Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

jenny7
Ešte sa chcem spýtať, ak je niečo nedaň.náklad napr.tel.hovory, tak na účet nedaň.nákladov sa dáva celá hodnota z faktúry aj s DPH??Ďakujem
áno aj s DPH, nakoľko v prípade nákladov, ktoré nie sú použité na dosiahnutie a udržanie príjmu nie je ani nárok na odpočet DPH.
0 0
jenny7 jenny7

jenny7 je offline (nepripojený) jenny7

Díky Lucia7 za úplné upresnenie. Pekný deň
0 0
Kirk Kirk

Kirk je offline (nepripojený) Kirk

bui
hej, lenze konatel to pouzil na nejake sukromne ucely a vraj si uz nepamata na co....takze super...na co by sa taky 100 korunvy kolok mohol pouzit?...pre firmu
V tom prípade by som to neúčtoval, lebo to mal platiť zo svojho vrecka a nie firemnej pokladne. Ak to platil z firemnej pokladne tak nedaňový náklad/211.
Je aj taká možnosť ako pohľadávku voči zamestnancovi 335/211 (alebo spoločníkovi 355) a hneď vypísať PPD - úhrada záväzku zamestnanca resp. spoločníka na tu sumu, dať podpísať pokladníkovi a zaúčtovať 211/335 (resp. 355).Ale je to najkomplikovanejšia cesta (možno aj najsprávnejšia).
Naposledy upravil Kirk : 10.11.06 at 10:32
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

ZEvina
Výpis z OR (neviem, či ešte platí za 1 stranu 100,-- Sk), overenie podpisu na matrike...
Už to neplatí,platí sa 200Sk za výpis
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ahojte,
viete mi poradiť, ako mám zniesť zo sveta zásobu kolkov, ktoré som zdedila po predchádzajúcej účtovníčky s poznámkou/nezdokladované kolky/. Konateľ si nepamätá, na čo ich použil /boli kúpené v r.2006/.
Ďakujem,
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ak sú na zásobách, tak 569/213- škody na ceninách.
0 0
Laura1 Laura1

Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Ďakujem za rýchlu odpoveď.
Laura
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať