Zavrieť

Porady

nezdanitelny zaklad

Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Chcel by som sa spytat ako mam vyriesit problem.
Mam zamestnanca, ktory ma 2 pracovne pomery. U jedneho zamestnavatela podpisal prehlasenie na nezdanitelny zaklad - 90816 Sk do roka. U druheho zamestnavatela - u nas mu boli za posledne 3 mesiace tiez robene mzdy, s uplatnenim tohto bonusu (90816 Sk), aj ked prehlasenie este u nas nepodpisal.
Ako by som to mohol dat do poriadku ? Viete niekto poradit ?
Usporiadat
Farks Farks

Farks je offline (nepripojený) Farks

pri ročnom zúčtovaní dane
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ak nemal podpísané vyhlásenie, ukrátili ste štát o dane. Znovu prepočítať preddavky na daň (predpokladám, mzdu mal väčšiu ako 5000 Sk), urýchlene odviesť rozdiel, prípadne spraviť opravné Prehľady na DU, rozdiel strhnúť z najbližšej mzdy ZCa a vysvetliť mu to.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Ak nepodpísal vyhlásenie, prečo ste mu uplatňovali odpočítateľnú položku?
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Chcel by som doplnit otazku.

Zamestnanec je len externista na skrateny uvazok a ma 2800 hrubeho na 2 hodiny denne. Hra to nejaku rolu ?
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Gard
Chcel by som doplnit otazku.

Zamestnanec je len externista na skrateny uvazok a ma 2800 hrubeho na 2 hodiny denne. Hra to nejaku rolu ?
2800 za 2 h, alebo 2800 na mesiac? Či je externista, nehrá rolu. Ale v tom druhom prípade nemá preddavky na daň, ale zrážkovú daň. Preddavky by mal, ak by mal podpísané vyhlásenie. Zrážková daň sa myslím odvádza na iný účet (alebo len iný KS ) a treba dávať každý mesiac oznámenia do 15-teho, rovnako odviesť. Takže viac papierovačiek. Daj si to do poriadku, čím skôr. A tu už tuším môžeš čakať pokutu.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Gabi03
2800 za 2 h, alebo 2800 na mesiac? Či je externista, nehrá rolu. Ale v tom druhom prípade nemá preddavky na daň, ale zrážkovú daň. Preddavky by mal, ak by mal podpísané vyhlásenie. Zrážková daň sa myslím odvádza na iný účet (alebo len iný KS ) a treba dávať každý mesiac oznámenia do 15-teho, rovnako odviesť. Takže viac papierovačiek. Daj si to do poriadku, čím skôr. A tu už tuším môžeš čakať pokutu.
Pravda, ak bol jeho príjem do 5000,- a nemal podpísané vyhlásenie, ide o zrážkovú daň, ktorá sa odvádza na rovnaký účet ako daň preddavková, len s iným konštatným symbolom.
K zrážkovej dani treba vždy poslať oznámenie. Oznámenie o zrážkovej dani a rovnako aj daň sa posiela do 15. dňa nasledujúceho mesiaca po mesiaci, v ktorom bola daň zrazená (takže napr. výplata za 08/2006 vyplatená v 09/2006 - termín zaslanie a odvedenia je do 15.10.2006).
Ak u Vás pracoval 08-10/2006 tak si to daj veľmi rýchlo do poriadku (máš čas do 15.11.2006) a dostaneš pokutu len 2000,- za neskoré podanie oznámenia a odvedenia dane z prvého mesiaca. Z výplaty za mesiac 09/2006 máš čas do 15.11.2006. Takže ak si pohneš, bude to už bez pokuty.
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Je mozne to vyriesit aj tak, ze by podpisal prehlasenie aj u nas ? Potom by sa to vyhodnotilo ako chyba zamestnanca lebo podpisal 2 prehlasenia. Ale by to z vlastneho pricinenia potom opravil spolu so zamestnavatelom. Teda zamestnavatel by zostal nevinny. Postihoval by sa potom nejako ten zamestnanec, ked to potom sam akoze sa snazil dat s 3-mesacnym oneskorenim do poriadku ?

Tu sa jedna o s.r.o. v ramci rodinnych vztahov, ziadny cudzi zamestnanci, keby niekoho poburoval vztah zamestnanec-zamestnavatel.
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

zamontujem sa trošku do tejto témy, pracoval u nas študent na DBPŠ, mal ju uzavretu na 09-10.2006. Odmena mu bola vyplatená jednorazovo k 31.10.2006 - po odovzdani práce. Podpísal u nás vyhlásenie a chcem sa opýtať, na kolko nezdaniteľných častí mal nárok? My sme mu uplatnili len jednu 7568 za mesiac kedy mu bola odmena vyplatená. Vypisujem potvrdenie o príjme a chcem sa uistiť že mu bola odmena vyplatená správne.
Dakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Gard
Je mozne to vyriesit aj tak, ze by podpisal prehlasenie aj u nas ? Potom by sa to vyhodnotilo ako chyba zamestnanca lebo podpisal 2 prehlasenia. Ale by to z vlastneho pricinenia potom opravil spolu so zamestnavatelom. Teda zamestnavatel by zostal nevinny. Postihoval by sa potom nejako ten zamestnanec, ked to potom sam akoze sa snazil dat s 3-mesacnym oneskorenim do poriadku ?

Tu sa jedna o s.r.o. v ramci rodinnych vztahov, ziadny cudzi zamestnanci, keby niekoho poburoval vztah zamestnanec-zamestnavatel.
Keby zamestnanec podpísal spätne vyhlásenie aj u Vás, tým pádom by bol zamestnávateľ čístý. Zamestnanec by si to dorovnal v ročnom zúčtovaní.
Ale neviem povedať či by mal za to on ako osoba nejaký postih, myslím si, že možno ani nie.
0 0
1novacik1 1novacik1

1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

chcem sa aj ja opytat na odpocitatelnu polozku, mozem ju uplatnit zamestnancovi ktory u nas podpisal vyhlasenie nastupil do prace 27.10.2006 cize odpracoval 3 dni-dakujem
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

maca88
zamontujem sa trošku do tejto témy, pracoval u nas študent na DBPŠ, mal ju uzavretu na 09-10.2006. Odmena mu bola vyplatená jednorazovo k 31.10.2006 - po odovzdani práce. Podpísal u nás vyhlásenie a chcem sa opýtať, na kolko nezdaniteľných častí mal nárok? My sme mu uplatnili len jednu 7568 za mesiac kedy mu bola odmena vyplatená. Vypisujem potvrdenie o príjme a chcem sa uistiť že mu bola odmena vyplatená správne.
Dakujem
Dohodu môže mať uzatvorenú napr. aj na pol roka, s tým, že odmena bude vyplatená po dokončení práce, jednorazovo. Má nárok na nezdaniteľnú časť len za ten mesiac, v ktorom bola výplata robená. Ak chcel mať nárok na 2 nezdaniteľné čiastky, bolo by treba urobiť výplatu na 2x. Za mesiac 09/2006 a za mesiac 10/2006.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

1novacik1
chcem sa aj ja opytat na odpocitatelnu polozku, mozem ju uplatnit zamestnancovi ktory u nas podpisal vyhlasenie nastupil do prace 27.10.2006 cize odpracoval 3 dni-dakujem
Áno, môžeš, ale len v tom prípade, že do 26.10.2006 nepracoval niekde inde, a ten predošlý zamestnávateľ mu ju za ten mesiac už neuplatnil.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

jankasm
Keby zamestnanec podpísal spätne vyhlásenie aj u Vás, tým pádom by bol zamestnávateľ čístý. Zamestnanec by si to dorovnal v ročnom zúčtovaní.
Ale neviem povedať či by mal za to on ako osoba nejaký postih, myslím si, že možno ani nie.
Súhlasím a myslím si, že by nemal žiadny postih, nakoľko by si daňový záväzok vyrovnal pri ročnom zúčtovaní dane.
0 0
maca88 maca88

maca88 je offline (nepripojený) maca88

Ďakujem. Pekný deň
0 0
boitana boitana

boitana je offline (nepripojený) boitana

myslim ze nepracoval ale idem to zistit-moc krat dakujem
0 0
Gard Gard

Gard je offline (nepripojený) Gard

Dakujem za odpovede. Pacia sa mi najma tie, ktore riesia problem bez pokuty.
0 0
zuzanapuchlova zuzanapuchlova

zuzanapuchlova je offline (nepripojený) zuzanapuchlova

dobry den chcem sa opytat na nezdanitelny zaklad pri danovom priznani fyzickej osoby ked mam napr. zisk 20 tis ak tu sumu tych 90416 tam nedavam alebo ked som napr. 48 v strate alebo tak či tak sa tam musí davat ta suma lebo v danovych zakonoch je tak že ak je to vyšie suma tak sa dava nezdanitelny zaklad a ked je nišia tak polka s tej sumy a ked je nulovy tak nezdanitelny je nula tak chcem vediet či som to dobre pochopila dakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
zuzanapuchlova
dobry den chcem sa opytat na nezdanitelny zaklad pri danovom priznani fyzickej osoby ked mam napr. zisk 20 tis ak tu sumu tych 90416 tam nedavam alebo ked som napr. 48 v strate alebo tak či tak sa tam musí davat ta suma lebo v danovych zakonoch je tak že ak je to vyšie suma tak sa dava nezdanitelny zaklad ????a ked je nišia tak polka ???? s tej sumy a ked je nulovy tak nezdanitelny je nula tak chcem vediet či som to dobre pochopila dakujem
Tá suma je 90816.
Zuzanka daj sem §§§§ ja tomuto moc nerozumiem.
0 0
zuzanapuchlova zuzanapuchlova

zuzanapuchlova je offline (nepripojený) zuzanapuchlova

ja chcem len vediet že ked mam napr. zisk 20 tis ako živnostnik tak s toho platim dan a nedavam tam nezdanitelný zaklad to chcem vediet a či aj ked som napr. v minuse 48 sk či tak či tak mam tam napisat nezdanitelny zaklad ja len chcem vediet že kedy sa dava a kedy sa nedava nedzanitelny zaklad do danového priznania
0 0
zuzanapuchlova zuzanapuchlova

zuzanapuchlova je offline (nepripojený) zuzanapuchlova

a ešte chcem sa opytat že ako to je ked som začala podnikat v polke roka tak do danove priznania davam O62006-122006 alebo to musí byt 012006-122006
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať