Zavrieť

Porady

Odhlásenie zamestnávateľa

Prosím o radu:
Firma zamestnávala posledného zamestnanca, ktorý bol dlhodobo PN. PN ukončil k 1.10. 2006 s tým, že nastupuje na čiastočný invalidný dôchodok. U nás dal výpoveď k 2.10.2006. K tomu dátumu som ho aj odhlásila, ale ešte som neodhlásila firmu ani na SP ani na VšZP, chcela som podať ako každý mesiac nulové výkazy za 10/2006, ale MRP-Windows mi vypisuje pri všetkých výstupoch: Žiadne dáta pre tlač!
Čo urobiť v takom prípade?
Domnievam sa, že výkazy by som mala vypísať ručne s 0. A zamestnávateľa odhlásiť. V SP je to na tlačive RL ZĽ, ale nikde tam nevidím kolónku Dátum, je tam len Dátum vzniku zmeny.Písať dátum tam? A ZĽ vo VšZP odhlásiť na akom tlačive?
Ďakujem za akúkoľvek informáciu. Pekný deň
<!-- / message --><!-- sig -->
Usporiadat
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Prosííím, ak viete, pomôžte..
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Žiadne dáta pre tlač vypisuje v MRP vtedy, ak nemá žiadne dáta na čítanie. Mzdu a poistné za 1.10. máš vypočítanú? Idem to vyskúšať a ešte sa ozvem.
Na RL zamestnávateľa hore pod nadpisom máš 3 okienka. Zaškrtni odhláška a ten dátum zmeny bude platiť ako dátum odhlásenia.
Vo VšZP vyplníš tlačivo Prihláška/oznámenie zamestnávateľa. Tam vyplníš o. i. dátum odhlásena z registra platiteľov.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Marína
Žiadne dáta pre tlač vypisuje v MRP vtedy, ak nemá žiadne dáta na čítanie. Mzdu a poistné za 1.10. máš vypočítanú? Idem to vyskúšať a ešte sa ozvem.
Na RL zamestnávateľa hore pod nadpisom máš 3 okienka. Zaškrtni odhláška a ten dátum zmeny bude platiť ako dátum odhlásenia.
Vo VšZP vyplníš tlačivo Prihláška/oznámenie zamestnávateľa. Tam vyplníš o. i. dátum odhlásena z registra platiteľov.
Marína, 1. 10. bola nedeľa a ZC nemal ziadnu mzdu.A v pondelok ráno som mu urobila ukončenie PP. Vypisuje mi Žiadne dáta pre tlač aj keď si dám vytlačiť sumarizáciu, či Výplatnú pásku ! Už som volala do MRP, ale povedali mi, že až mi to zistia,tak dajú vediet. Ale to dnes asi nebude. Potrebujem to súrne, do po nemozem cakat.
Dakujem
0 0
veget veget

veget je offline (nepripojený) veget

Pokiaľ mám dobré informácie na VZP netreba odhlásiť zamestnávateľa, odhlási sa automaticky odhlásením posledného zamestnanca.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Ja viem, že bola nedeľa, veď preto Ti to nejde. Takýmto spôsobom sa mi podarilo dosiahnúť 0-vé výkazy.
Postup:
Dochádzka<o></o>
1.10.2006<o></o>
odpracované<o></o>
čas od-do som nedávala. Dosadilo mi nuly.<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>Mzdy<o></o>
Nastavila som sa na daného pracovníka. Dala Enter a vypísalo mi:<o></o>
Vykonaná operácia skončila chybou a Podrobnosti:
Počet odpracovaných hodín v mesiaci je maximálne 0,00! Maximálna hodnota<o></o>
tejto položky nesmie byť vyššia ako počet pracovných hodín v mesiaci.<o></o>
Počet pracovaných dní v mesiaci je 0! Maximálna hodnota<o></o>
tejto položky nesmie byť vyššia ako počet pracovných dní v mesiaci.<o></o>
Dala som O.K.<o></o>
Ďalej som zadala výpočet mzdy, kde na otázku Vymeriavací základ 0 je menší ako 7600, zobrať za základ 7600? Som zadala nuly u všetkých poistných.<o></o>
Vypočítalo mzdu 0.<o></o>
Uložila som(ctrl+S)<o></o>
Ďalej Výpočet/Poistné organizácie. Zadaj výpočet, kde všetky položky budú 0.<o></o> Výstupy/Poistné a výkazy, ktoré budú nulové.<o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--><!--[endif]--><o></o>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><o></o>
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

veget
Pokiaľ mám dobré informácie na VZP netreba odhlásiť zamestnávateľa, odhlási sa automaticky odhlásením posledného zamestnanca.
Máš zlé informácie, práve som cez telefón zisťovala a zistila som, že je potrebné odhlásiť na tlačive: Prihláška, oznámenie zamestnávateľa.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Marína
Ja viem, že bola nedeľa, veď preto Ti to nejde. Takýmto spôsobom sa mi podarilo dosiahnúť 0-vé výkazy.
Postup:
Dochádzka<O></O>
1.10.2006<O></O>
odpracované<O></O>
čas od-do som nedávala. Dosadilo mi nuly.<O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>Mzdy<O></O>
Nastavila som sa na daného pracovníka. Dala Enter a vypísalo mi:<O></O>
Vykonaná operácia skončila chybou a Podrobnosti:
Počet odpracovaných hodín v mesiaci je maximálne 0,00! Maximálna hodnota<O></O>
tejto položky nesmie byť vyššia ako počet pracovných hodín v mesiaci.<O></O>
Počet pracovaných dní v mesiaci je 0! Maximálna hodnota<O></O>
tejto položky nesmie byť vyššia ako počet pracovných dní v mesiaci.<O></O>
Dala som O.K.<O></O>
Ďalej som zadala výpočet mzdy, kde na otázku Vymeriavací základ 0 je menší ako 7600, zobrať za základ 7600? Som zadala nuly u všetkých poistných.<O></O>
Vypočítalo mzdu 0.<O></O>
Uložila som(ctrl+S)<O></O>
Ďalej Výpočet/Poistné organizácie. Zadaj výpočet, kde všetky položky budú 0.<O></O> Výstupy/Poistné a výkazy, ktoré budú nulové.<O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--><!--[endif]--><O></O>
<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]--><O></O>
Mne zobrazuje len prílohy, Príkazy mi este stale nejdu, vypisuje mi ziadne data pre tlac!
Tebe to fungovalo?
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Tak mne to funguje naopak. Mne z výkazov zobrazí titulnú(prvú stranu) a prílohy nezobrazí tak u ZP ako aj SP. To bude tým, že ozaj nemá čo načítať. Musia to vyriešiť v MRP. Napíš, prosím, ich odpoveď do tejto témy.
A aké príkazy Ti nejdú? Myslíš príkazy na úhradu? Ak áno, tak tie máš 0-vé.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Marína
Tak mne to funguje naopak. Mne z výkazov zobrazí titulnú(prvú stranu) a prílohy nezobrazí tak u ZP ako aj SP. To bude tým, že ozaj nemá čo načítať. Musia to vyriešiť v MRP. Napíš, prosím, ich odpoveď do tejto témy.
A aké príkazy Ti nejdú? Myslíš príkazy na úhradu? Ak áno, tak tie máš 0-vé.
Sorko, výkazy
Telefonovala som priamo z MRP Brezno. Spolu s nimi sme si presli vypocet mzdy, vypocet poistne organizacie, a vo výstupoch, poistné sa bolo treba nastaviť na ZP-príloha, kliknúť Parametre a tam si odfajknúť(ešte raz, ak to máte) Tlačiť zamestnancov s nulovým vymeriavacím základom. Potom mi to načítalo, čuduj sa svete, bez problémov.
Dúfam, že s tým pomôžem aj ostatným.
Ďakujem, hlavne tebe Marína
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Som rada, že to máš vyriešené a aj ja som o niečo múdrejšia.
0 0
veget veget

veget je offline (nepripojený) veget

sysula
Máš zlé informácie, práve som cez telefón zisťovala a zistila som, že je potrebné odhlásiť na tlačive: Prihláška, oznámenie zamestnávateľa.
Dnes som si opäť overovala moje tvrdenie priamo na VZP Trnava a platí: od 01.09.2005 ak IČO podnikateľa zostáva-teda neruší svoju živnosť, odhlásením posledného zamestnanca je automaticky odhlásený aj zamestnávateľ t.j. nemusí zamestnávateľ teda nič písomne oznamovať.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

To máš tak, čo platí pre Trnavu, neplatí pre Košice. Mňa už nič neprekvapí.
0 0
veget veget

veget je offline (nepripojený) veget

Mňa už tiež nič neprekvapuje, ale trvdili mi, lebo som pýtala, či to náhodou neplatí len v Trnave, že určite nie.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Obnovujem tému

Dnes mi prisla promptne pokuta zo SP za nesplnenie povinnosti uloženej v § 231 ods. 1 písm. a) zákona

Odhlásila som zamestnávateľa neskôr z dôvodu nedostatočného poskytnutia informácií zo strany SP ohľadom odhlášky a za každý deň mi vyrubili tu najvyssiu pokutu 100,- Sk. Počítať by to mali ku dňu, kedy bola odhláška podaná na poštu čo mi robí rozdiel 5 dní, teda 500,- Sk. tým by som mozno uspela, ale poradte mi ci sa da odvolat aj na nieco ine, aby bola pokuta aspon znizena, ak nie odpustena .Nulovy vykaz bol poslaný.
Vopred dakujem za rady.
Naposledy upravil sysula : 29.11.06 at 11:11
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Prosím..
0 0
Eliška Eliška

Eliška je offline (nepripojený) Eliška

veget
Mňa už tiež nič neprekvapuje, ale trvdili mi, lebo som pýtala, či to náhodou neplatí len v Trnave, že určite nie.
Platí to aj v BA, tiež sme dostali takú informáciu zo zdrav.poisťovne.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

sysula
Obnovujem tému

Dnes mi prisla promptne pokuta zo SP za nesplnenie povinnosti uloženej v § 231 ods. 1 písm. a) zákona

Odhlásila som zamestnávateľa neskôr z dôvodu nedostatočného poskytnutia informácií zo strany SP ohľadom odhlášky a za každý deň mi vyrubili tu najvyssiu pokutu 100,- Sk. Počítať by to mali ku dňu, kedy bola odhláška podaná na poštu čo mi robí rozdiel 5 dní, teda 500,- Sk. tým by som mozno uspela, ale poradte mi ci sa da odvolat aj na nieco ine, aby bola pokuta aspon znizena, ak nie odpustena .Nulovy vykaz bol poslaný.
Vopred dakujem za rady.
Posúvam...
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Prosím Vás. Robím oznámenie zamestnávateľa-odhlášku a neviem, čo mám napísať do archivácie dokladov.-názov org.

ďakujem.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

betka Pozri príspevok
Prosím Vás. Robím oznámenie zamestnávateľa-odhlášku a neviem, čo mám napísať do archivácie dokladov.-názov org.

ďakujem.
Ja tam nepíšem nič... A nevrátili mi to.
0 0
osh osh

osh je offline (nepripojený) osh

Chcem si overiť aktuálnu situáciu pri odhlasovaní zamestnávateľa, ktorý nezamestnáva žiadneho zamestnanca, posledný končí 31.12.2010.
Sociálna poisťovňa - treba odhlásiť, Dôvera - netreba, Daňový úrad - oznámenie o nezamestnávaní. Je to tak, alebo ešte niečo treba?

Prosím, nikto nereaguje?
Naposledy upravil osh : 29.12.10 at 09:14 Dôvod: doplnenie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať