Zavrieť

Porady

ako to vyplatit zamestnancovi

Mali sme zamestnanca na dohodu, ktory bol na sluzobnej ceste v zahranici. Pracu, koru tam vykonaval si u nas objednala firma A, ktora nam preplatila okrem vykonanych prac aj vsetky vedlajsie naklady ako cestovne, diety a telefony. Dohodar pouzil svoj telefon. My sme sumu ktora mu prisla zaplatit z Orange vyfakturovali danej firme A. Fakturu z Orange nemame v nakladoch, lebo nebol pouzity nas firemny mobil , zaplail to dohodar. Akym sposobom mu teraz s odstupom casu mame tuto sumu ktoru nam firma A uhradila spolu s pracami vratit?vyplatit?....nemala som to uctovat do vynosov ale na ucet zavazku voci zamestnancovi?...Myslim tym prace uctovat na 602, telefony na 333, dph na 343 a celk. sumu faktury na 321...? Zatial to mam vo vynosoch....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Použil by som §5/5f) ZoDP. Ako podklad by mala byť kalkulácia skutočných nákladov, čo v tomto príp. by mohol byť aj výpis hovorov od operátora.
    Všetko by som ošetril zmluvne v prac. zmluve, alebo v dodatku k nej.

    jaja99 je offline (nepripojený) jaja99

    jaja99
    Ešte k DPH, firma nemá nárok na odpočítanie DPH na vstupe z faktúry, ktorá je vystavená na zamestnanca.
    Účtovala by som:
    kalkulácia na telefon: 518/333
    cestovné vyúčtovanie -stravné,vreckové: 512/333
    cestovné 512/333 (ak ich platil zamestnanec)
    cestovné 518/321 (ak ho platí firma)
    poistné lieč.nákladov 568/379 (ak platí firma)
    poist.lieč.nákladov 512/333 (ak platil zamestnanec)


    Vyšlá faktúra: 311/602, 311/518,512,568 ak je zrejmé z vyúčtovania, že boli preplácané náklady a ide o prechodné položky (refakturáciu) a nešlo o náklady, ktoré vstupujú do ceny tvojej služby.
    Naposledy upravil jaja99 : 15.11.06 at 15:17

    bui je offline (nepripojený) bui

    Som vydata, momentalne som na MD..pred MD som pracovala v hoteli ako uctovnicka, vystudovala som na EU odbor uctovnictvo/auditorstvo ...viac bui
    vraciam sa k tejto teme, lebo sa mi vyskytol novy problem. Zamestnanec bol na sluzobnej ceste, kde pracoval na projekte, ktory si u nas objednala firma X. Mal zabezpecenu cestu, podla dohody..ustnej..pouzival v zahranici auto z pozicovne. Bol tam spolu s dalsimi zamestnancami firmy X. Auto z pozicovne mala uhradit firma X. Stal sa vsak omyl a ucet z pozicovne sa zaplatil zo sukromnej kart nasho zamestnanca. Uvedenu sumu nam firma X zaplati, mame ju vyfakturovat spolu s pracami, ako zvlast polozku faktury. A ja danu sumu vratim zamestnancovi. Ako spravne tento uctovny pripad zauctovat. Nemam nijaky doklad z pozicovne aut, maju ju zamestnanci firmy X v zahranici mam len vypis z osobneho uctu zamestnanca. Mozem uctovat cez interny doklad 518/333 na zaklade tohto vypisu a potom vo fakture na firmu X ictovat 602? Alebo je lepsie uctovat len sumu za pozicanie auta rovno vo vystavenej fakture na ucet 333...? Myslim zapis 311/602 prace ,333 pozicanie auta,343?
    Naposledy upravil bui : 28.12.06 at 21:50

    ako to vyplatit zamestnancovi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.