Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    Síce som preplatok ZP neúčtovala a zatiaľ v JU ani účtovať nebudem, ale ja by som to dala ako príjem ovplyvňujúci základ dane alebo výdaj oplyvňujúci základ dane mínusovou sumou aby som tam mohla zachovať členenie na odvody.

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    martina 11
    ja som kdesi čítala, že je to ostatný príjem podľa §8 ods.1 písm k)
    Môže byť, ja som na to išla logicky a nie podľa účtovných predpisov alebo zákonov.

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    no veď práve, že som to takto čítala, ale neviem ako sa to potom účtovne zaučtuje, či to potom vôbec nejde do peň. denníka, alebo sa to zaučtuje ako ost. príjem v denníku a na konci roka sa to rozdelí do § 8? Poradí niekto?

    zamako je offline (nepripojený) zamako

    zamako
    martina 11
    no veď práve, že som to takto čítala, ale neviem ako sa to potom účtovne zaučtuje, či to potom vôbec nejde do peň. denníka, alebo sa to zaučtuje ako ost. príjem v denníku a na konci roka sa to rozdelí do § 8? Poradí niekto?
    Mal by to byť príjem podľa §8. Ale keďže peniaze ti prišli na účet, je potrebné ich uviesť aj v PD ...najskôr by som to asi dala ako príjem neovplyvňujúci základ dane a pri vypĺňaní daňového priznania doplnila do príjmov podľa § 8. Čo vy na to? Zdá sa to logické...

    beatam je offline (nepripojený) beatam

    beatam
    Pekný deň. Preplatok RZ nevstupuje do príjmov podľa §6 ZDP, ale bude ostatným príjmom- § 8 ods.1 písm.k.Nebude vstupovať do vym.základu dane na účely platenia preddavkov v ďalšom obdobi.

    Vrátený preplatok ZP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.