Zavrieť

Porady

Zahraničná prac.cesta a 3 rôzne meny

Chcela by som sa poradiť s nasledujúcim problémom:
Zamestnanec uskutočnil prac.cestu na Ukrajinu, bol mu vyplatený
- preddavok 500 EURO prepočítaný kurzom NBS dňom poskytnutia preddavku 18.10, účtovanie 335/211 - valutová pokl., cca 20 000Sk
- pri vyúčtovaní ZPC dňa 8.11 boli vypočítané náhrady:
* stravné + vreckové v USD (podľa Nariadenia) - prepočítané kurzom NBS na SKK dňom vyúčtovania ZPC
* náhrady za ubytovanie a cestovné (lietadlo+vlak) v ukrajinských hrivnách UAH boli prepočítané kurzom NBS ku dňu vyúčtovania- UAH k SKK
tieto všetky náhrady, prepočítané na SKK (cca 25 000Sk) boli sčítané a zaúčtované 512/335
- keďže zamestnanec súhlasil s preplatením doplatku v SKK - 5000 Sk tak to bolo zaúčtované 335/211 - pokladňa SKK

No dúfam že som vás veľmi nepoplietla ale chcem sa opýtať či tento postup je správny, keď zamestnanec súhlasil a bola dohoda že zvyšok preplatku mu bude vyplatený v SKK? Najmä ma zaujímajú tie dni a zaúčtovanie...
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Zaúčtovanie je podľa mňa správne a vyplatenie rozdielu v SKK tiež ja k cestovnému príkazu ešte prikladám aj podpísanú dohodu so zamestnancom
    o doplatku v SKK a nie vcudzej mene. Robím to takto od roku 1992 a mala som
    kontroli a toto mi nevytkli.

    fantozzi30 je offline (nepripojený) fantozzi30

    fantozzi30
    Ja mám veľmi podobný problém, len s tým že u nás sa tieto výdavky robia cez interný doklad a tento je platený cez účet v Eurách.
    Chcem si ale ujasniť postup.
    Zamestnanec mi vo vyúčtovaní uvedie viac mien - ukraina, bulharsko, rumunsko, rakúsko....
    všetky tieto bloky prepočítam v deň uvedený na bloku na SKK a potom to znovu prepočítam v deň zúčtovania na Eurá ? A potom po úhrade vykážem kurzové rozdiely ?
    Nie je to trochu na hlavu ?
    Nemôžem použiť hneď v ten deň prepočet na Eurá ?

    Prosím poraďte.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    fantozzi30 Pozri príspevok
    Ja mám veľmi podobný problém, len s tým že u nás sa tieto výdavky robia cez interný doklad a tento je platený cez účet v Eurách.
    Chcem si ale ujasniť postup.
    Zamestnanec mi vo vyúčtovaní uvedie viac mien - ukraina, bulharsko, rumunsko, rakúsko....
    všetky tieto bloky prepočítam v deň uvedený na bloku na SKK a potom to znovu prepočítam v deň zúčtovania na Eurá ? A potom po úhrade vykážem kurzové rozdiely ?
    Nie je to trochu na hlavu ?
    Nemôžem použiť hneď v ten deň prepočet na Eurá ?
    Ja by som to prepočítala hneď na eurá v deň zaúčtovania; kurzový rozdiel nevzniká.

    Zahraničná prac.cesta a 3 rôzne meny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.