Zavrieť

Porady

Nahlásenuie dôchodcov

moji krásni poraďáci,
zamestnávame dôchodkyňu a chcem sa poradiť, normálne ju na RL FL, nahláška do SP a ZP, pri odvodoch platím iba starobné 4% a 14% zamestnávateľ a ´GP UP a RFS a preddavky na ZP 4% on a 10% zamestnávateľ. Ak sa mýlim, opravte ma a doplnte...ďakujem zo srdca
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luciagr je offline (nepripojený) luciagr

    luciagr
    dochodca odvody:
    zdravotne poistenie - 10% firma, 4% zamestnanec
    nemocenske poistenie - 1,4% firma, 1,4% zamestnanec
    starobne poistenie - 14% firma, 4% zamestnanec
    invalidne poistenie - neplati sa
    urazove - 0,8% firma
    poistenie v nezamest - 1% firma, 1% zamestnanec
    garancne poistenie - 0,25% firma
    rezervny fond - 4,75% firma

    karpis je offline (nepripojený) karpis

    karpis
    brtkova
    moji krásni poraďáci,
    zamestnávame dôchodkyňu a chcem sa poradiť, normálne ju na RL FL, nahláška do SP a ZP, pri odvodoch platím iba starobné 4% a 14% zamestnávateľ a ´GP UP a RFS a preddavky na ZP 4% on a 10% zamestnávateľ. Ak sa mýlim, opravte ma a doplnte...ďakujem zo srdca
    Ak myslíš starobného dôchodcu tak sa nemýliš , ale luciagr sa mýli

    zamako je offline (nepripojený) zamako

    zamako
    brtkova
    moji krásni poraďáci,
    zamestnávame dôchodkyňu a chcem sa poradiť, normálne ju na RL FL, nahláška do SP a ZP, pri odvodoch platím iba starobné 4% a 14% zamestnávateľ a ´GP UP a RFS a preddavky na ZP 4% on a 10% zamestnávateľ. Ak sa mýlim, opravte ma a doplnte...ďakujem zo srdca
    Dôchodca na pracovný pomer je prihlásený v SP, ZP. Platí odvod na verejné zdrav. poistenie 10% zamestnávateľ 4% zamestnanec, nemocenské poistenie NEPLATÍ od 01.08.2006. Dôchodkové platí 14% zamestnávateľ, 4% zamestnanec. Invalidné poistenie NEPLATÍ. Úrazové poistenie platí zamestnávateľ 0,8 %, poistenie v nezamestnanosti platí zamestnávateľ 1% a zamestnanec 1%, garančné poistenie 0,25% zamestnávateľ, rezervný fond solidarity 4,75% zamestnávateľ....to je všetko.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    zamako
    Dôchodca na pracovný pomer je prihlásený v SP, ZP. Platí odvod na verejné zdrav. poistenie 10% zamestnávateľ 4% zamestnanec, nemocenské poistenie NEPLATÍ od 01.08.2006. Dôchodkové platí 14% zamestnávateľ, 4% zamestnanec. Invalidné poistenie NEPLATÍ. Úrazové poistenie platí zamestnávateľ 0,8 %, poistenie v nezamestnanosti platí zamestnávateľ 1% a zamestnanec 1%, garančné poistenie 0,25% zamestnávateľ, rezervný fond solidarity 4,75% zamestnávateľ....to je všetko.
    Poistenie v nezamestnanosti platí iba inv. dôchodca s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť do 70%

    zamako je offline (nepripojený) zamako

    zamako
    Paula
    Poistenie v nezamestnanosti platí iba inv. dôchodca s poklesom schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť do 70%
    áno...ďakujem za doplnenie!

    Nahlásenuie dôchodcov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.