Zavrieť

Porady

kenovanie

Poraďte prosím, zoskenovala som si nejaké ekonomické materiály do môjho PC. Problém je v tom, že teraz si v týchto materiáloch potrebujem mňprepisovať, mazať, dopl
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    otázka je offline (nepripojený) otázka

    účtovníčka otázka
    Ja mám zoskenované veci v obrázkoch. Kliknem na prísl.obrázok /dokument/, otvorí sa mi to v prehliadači obrázkov, dole sú ikonky a predposledná je "ukonči tento program a otvorí obrázok pre úpravy /keď dlhšie podržíš myž na ikone zobrazí sa Ti tento názov/. Takže klik a už tam sú nástroje na kreslenie, gumovanie, písanie a iné úpravy.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    sojana
    Poraďte prosím, zoskenovala som si nejaké ekonomické materiály do môjho PC. Problém je v tom, že teraz si v týchto materiáloch potrebujem mňprepisovať, mazať, dopl
    Pri skenovaní dokumentu do grafického formátu (tif, jpg, bmp) sa stráca pôvodný formát dokumentu (doc, exe,..) a preto bežne nie je možné tieto naskenované dokumenty dodatočne upravovať (prepisovať text).

    Existujú však softvéry, ktoré dokážu z obrazového dokumentu rozoznať písmená a znaky (tzv. OCR softvér). Záleží však od kvality naskenovaného dokumentu ako aj kvality softvéru, do akej miery tento soft rozozná písmená.

    Takže zsotáva Ti len nainštalovať si nejaký OCR soft a skúsiť to načítať.

    Pozri v tomto dokumente kapitolu 3.6 - Softvérové aplikácie na optické rozoznávanie znakov (OCR)

    Tu je jeden taký softvér, no vyzerá byť dosť sofistikovaný, asi ani lacný nebude. Možno bude mať demo verziu na domovskej stránke.:
    http://www.ocr.sk/OCR/FR8-CE/novinky.htm

    Alebo skús vyhľadať na nete, možno nájdeš nejaký free OCR reader.

    Dodatok:

    tu som našiel nejaké trial verzie:
    http://download.abbyy.com/content/default.aspx
    Naposledy upravil Chobot : 16.11.06 at 08:16

    kamowski je offline (nepripojený) kamowski

    kamowski
    K väčšine skenerov výrobca dodáva aj OCR program. Predpokladám, že máš HP(!ale nie je to dôležité), ak chceš skenovať dokument, ktorý budeš neskôr upravovať, spusť "Správce fotografií a obrázků HP" (alebo niečo podobné, ak nemáš HP) a tam stlač "sejmout dokument". To si potom ulož do Wordu.
    Na veci, ktoré už máš naskenované ako obrázky je najlepší ABBYY Finereader. Je aj v slovenčine, má aj slovníky ale nie je to freeware. Ak pracuješ často so skenerom alebo upravuješ texty oplatí sa ho zakúpiť. Dokáže upravovať a ukladať aj .pdf súbory

    Danuša2 je offline (nepripojený) Danuša2

    Danuša2
    Skus si opravit nazov temy chyba ti tam "S" - mas len kenovanie a podla mojho myslenia by tam malo byt Skenovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.