Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjmoch pre SP - invalidný dôchodca

ahojte,
1. zamestnankyňu sme prepustili v januári 2006. poslali sme jej potvrdenie o zúčt. a vypl. príjmoch...za r. 2005 i 2006 (jeden mesiac). v júni od nás pýatla opäť nejaké potvrdenie o príjmoch pre soc. poisťovňu. tak sme jej opäť poslali tie isté potvrdenia. no a teraz od nás pýta zas nejaké potvrdenie o príjmoch a zase pre soc. poisťovňu. ona je totiž invalidná dôchodkyňa. neviete mi poradiť, aké potvrdenie môže ešte chcieť? ročné zúčtovanie určite nie, však?
2. a zároveň by som sa chcela opýtať (neviem to tu nikde nájsť), či do prvého riadku na potvrdení o zúč. a vypl...... sa spočítavajú len vyplatené mzdy, alebo jej tam započítam aj invalidný dôchodok, kt. dostávala?

ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    *agatha*
    ahojte,
    1. zamestnankyňu sme prepustili v januári 2006. poslali sme jej potvrdenie o zúčt. a vypl. príjmoch...za r. 2005 i 2006 (jeden mesiac). v júni od nás pýatla opäť nejaké potvrdenie o príjmoch pre soc. poisťovňu. tak sme jej opäť poslali tie isté potvrdenia. no a teraz od nás pýta zas nejaké potvrdenie o príjmoch a zase pre soc. poisťovňu. ona je totiž invalidná dôchodkyňa. neviete mi poradiť, aké potvrdenie môže ešte chcieť? ročné zúčtovanie určite nie, však?
    2. a zároveň by som sa chcela opýtať (neviem to tu nikde nájsť), či do prvého riadku na potvrdení o zúč. a vypl...... sa spočítavajú len vyplatené mzdy, alebo jej tam započítam aj invalidný dôchodok, kt. dostávala?

    ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeem.
    1. Potvrdenie o príjmoch zo ZČ je podstatné, ale ak SP chce nejaké špeci, možno tlačivo SP dá. Toto potom je potrebné vyplniť.
    2.ID nezapočítavaš, to zamestnávateľ nevyplácal.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    ďakujem za odpoveď. tak nič - pošlem jej tretíkrát potvrdenie o o príjmoch zo ZČ. pekný deň.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    *agatha*
    ďakujem za odpoveď. tak nič - pošlem jej tretíkrát potvrdenie o o príjmoch zo ZČ. pekný deň.
    Skús sa jej spýtať, či nedostala nejaké tlačivko na vyplnenie zamestnávateľom.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    SP môže chieť evidenčný list dôchodkového poistenia. Potvrdenie o príjmoch zo ZČ je SP nanič - to je pre zúčtovanie dane.
    http://www.porada.sk/downloads.php?d...id=14&act=down
    Naposledy upravil Jana Motyčková : 16.11.06 at 07:45

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Nebude to náhodou prehľad vymeriavacích základov, alebo ako sa to tlačivo volá, čo sa odovzdáva, ak je zamestnanec PN ?

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Ľuba
    Nebude to náhodou prehľad vymeriavacích základov, alebo ako sa to tlačivo volá, čo sa odovzdáva, ak je zamestnanec PN ?
    Môže to byť aj to.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    evidenčný list dôchodkového poist. sme už odovzdali v soc. poisťovni, keď sme ju prepustili. tá zamestnankyňa nebola počas celej doby, čo u nás pracovala na PN. tak ja neviem. ale terza pozerám do papierov a našla som tu jedno tlačivo zo sociál. poisťovne, kt. nám raz tá zamest. dala na potvrdenie. volá sa to, že: potvr. zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. tak možno chce toto. ale to by mi mala ona doniesť, hádam. no nič - musím si s ňou asi dohodnúť stretnutie, lebo ona sama asi nevie, čo chce. :-(
    ďakujem vám za príspevky.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    *agatha*
    evidenčný list dôchodkového poist. sme už odovzdali v soc. poisťovni, keď sme ju prepustili. tá zamestnankyňa nebola počas celej doby, čo u nás pracovala na PN. tak ja neviem. ale terza pozerám do papierov a našla som tu jedno tlačivo zo sociál. poisťovne, kt. nám raz tá zamest. dala na potvrdenie. volá sa to, že: potvr. zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. tak možno chce toto. ale to by mi mala ona doniesť, hádam. no nič - musím si s ňou asi dohodnúť stretnutie, lebo ona sama asi nevie, čo chce. :-(
    ďakujem vám za príspevky.
    No vidíš, tak to bolo to tlačivko, ktoré chceli, pekne to vypíš, a pošli do SP.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    no, ale ja to tlačivo nemám. teda čisté nemám. to musí mať ona. predpokladám. ja mám len kópiu toho, čo mi ona raz dala na potvrdenie.

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    jednoznačne musím zavolať ten zamestnankyni, nech mi ho donesie. aj keď, mala by vedieť, čo vlastne chce. :-(

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    *agatha*
    no, ale ja to tlačivo nemám. teda čisté nemám. to musí mať ona. predpokladám. ja mám len kópiu toho, čo mi ona raz dala na potvrdenie.
    To tlačivko nájdeš na stráne http://www.socpoist.sk/index/index.php?ids=362

    *agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

    *agatha*
    neuverííš, ale práve mi to napadlo. :-) idem hneď kuknúť. nemám však rada takéto vybavovačky a hlavne, keď tá zamestnankyňa od nás odišla nie vo veľmi pokojnej nálade. a ešte robila podrazy. no nič. aj tak ďakujem za cenné rady. prajem pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.