Zavrieť

Porady

Úhrada faktúry na súkromný účet

Ahojte,

mam klienta v Rusku. Vraj s tade maju byrokraticke problemy posielat obchodne peniaze mimo krajinu. Ponukol mi moznost zaplatit to zo sukromneho uctu na moj sukromny ucet.
Ako by som to zuctoval v JU?
predpokladam, ze by som mal dolozit kreditne avizo zo sukr. uctu. potom tie peniaze previest na podnikatelsky a zauctovat bankovy pohyb proti fakture. Pritom dat poznamku, ze uhrada isla cez sukr. ucet.
je to tak dobre?

dakujem
Peter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    ja navrhujem, aby to poslal keď už tak s jeho súkromného účtu na tvoj podnikateľský a máš to vyriešené (veď nebude nikde uvádzať, či sa jedná o tvoj súkromný alebo podnikateľský účet), nemusiš následne nič preúčtovavať; ale aj tak sa mi zdá to jeho tvrdenie voľáke divné

    dorwin je offline (nepripojený) dorwin

    dorwin
    skaspa
    ja navrhujem, aby to poslal keď už tak s jeho súkromného účtu na tvoj podnikateľský a máš to vyriešené (veď nebude nikde uvádzať, či sa jedná o tvoj súkromný alebo podnikateľský účet), nemusiš následne nič preúčtovavať; ale aj tak sa mi zdá to jeho tvrdenie voľáke divné
    Dakujem, ono je uz druhy, ktory to tvrdi:
    "As you probably know it is so difficult in Russia to pay smth. abroad
    from the company. ( currency control and a lot of papers to tax
    authorities should be presented)."

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    dorwin
    Dakujem, ono je uz druhy, ktory to tvrdi:
    "As you probably know it is so difficult in Russia to pay smth. abroad
    from the company. ( currency control and a lot of papers to tax
    authorities should be presented)."
    Môžem Ťa ubezpečiť, že Tvoj klient Ti rozpráva, alebo píše neskutočné nezmysly.To Ti tvrdím celkom zodpovedne.

    dorwin je offline (nepripojený) dorwin

    dorwin
    Danila
    Môžem Ťa ubezpečiť, že Tvoj klient Ti rozpráva, alebo píše neskutočné nezmysly.To Ti tvrdím celkom zodpovedne.
    hej? je uz druhy. a nie su to male firmy... nejak nerozumiem...

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    Danila
    Môžem Ťa ubezpečiť, že Tvoj klient Ti rozpráva, alebo píše neskutočné nezmysly.To Ti tvrdím celkom zodpovedne.
    mne sa to tiež zdá divné, síce nepoznám ruské zákony, ani nemám žiadne skúsenosti s takýmito prípadmi, ale je zvláštne, že vyžaduje súkromný účet; veď jemu to môže byť naozaj jedno, na aký účet to uhrádza a to nehovorím o tom, že aj on to bude uhrádzať zo súkromného (ako som už spomínal, neviem aké sú zákony v rusku, ale keď je to podnikateľ, prečo svoje podnikateľské aktivity uhrádza zo svojho súkromného účtu??? a čo jeho daňové výdavky???) daj si pozor, aby si sa nestal obeťou nejakých podvodníkov - mne tiež chodili na mail všelijaké spamy s ponukou, že keď im poskytnem môj osobný účet, tak mi dajú to a to... ja osobne by som im súkromný účet určite nedal;

    dorwin je offline (nepripojený) dorwin

    dorwin
    skaspa
    mne sa to tiež zdá divné, síce nepoznám ruské zákony, ani nemám žiadne skúsenosti s takýmito prípadmi, ale je zvláštne, že vyžaduje súkromný účet; veď jemu to môže byť naozaj jedno, na aký účet to uhrádza a to nehovorím o tom, že aj on to bude uhrádzať zo súkromného (ako som už spomínal, neviem aké sú zákony v rusku, ale keď je to podnikateľ, prečo svoje podnikateľské aktivity uhrádza zo svojho súkromného účtu??? a čo jeho daňové výdavky???) daj si pozor, aby si sa nestal obeťou nejakých podvodníkov - mne tiež chodili na mail všelijaké spamy s ponukou, že keď im poskytnem môj osobný účet, tak mi dajú to a to... ja osobne by som im súkromný účet určite nedal;
    No ja predavam vlastny soft. Uz ruska IKEA mala podobne prolemy. Odislo to nakoniec z finskeho sukromneho uctu zrejme riaditela. Takze mne je v podstate jedno ako mi peniaze pridu. Len chcem aby to bolo ciste.

    skaspa je offline (nepripojený) skaspa

    skaspa
    dorwin
    No ja predavam vlastny soft. Uz ruska IKEA mala podobne prolemy. Odislo to nakoniec z finskeho sukromneho uctu zrejme riaditela. Takze mne je v podstate jedno ako mi peniaze pridu. Len chcem aby to bolo ciste.
    tak potom naozaj neviem, možno ti poradí niekto kto s rusmi obchoduje a má s nimi skúsenosti - moje príspevky ber teda s rezervou

    dorwin je offline (nepripojený) dorwin

    dorwin
    skaspa
    tak potom naozaj neviem, možno ti poradí niekto kto s rusmi obchoduje a má s nimi skúsenosti - moje príspevky ber teda s rezervou
    Nedalo mi to. Volal som na rusky konzulat a tam mi pani povedala, ze by to nemal byt technicky problem. tak uz neviem.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    dorwin
    Nedalo mi to. Volal som na rusky konzulat a tam mi pani povedala, ze by to nemal byt technicky problem. tak uz neviem.
    Zahraničný obchod s Ruskom za I.polrok predstavuje v prepočte 85,5 milardy SK. Skutočne máš pocit, že obchodní partneri si preposielali peniaze cez súkromné účty? Teda pokiaľ sú tí dvaja obchodní klienti, tak neexstituje technický problém v platobnom styk, tak ako Ti odpovedali na konzuláte.

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    "Technický problém" bude asi v tom, že klient nemá vôbec v úmysle o nákupe/platbe účtovať v rámci podnikania

    lutzr je offline (nepripojený) lutzr

    lutzr
    Prosím o radu, mohol by som si v pripade nudze doplnit financne prostiedky na podnikatelskom ucte zo svojho sukromneho? Je to uctovny alebo danovy problem?Dakujem

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Samozrejme, že môžeš. Budeš účtovať o osobnom vklade. Je to príjem neovplyvňujúci základ dane.

    rogalo je offline (nepripojený) rogalo

    rogalo
    Prišla mi firemná faktúra, ktorú som uhradila na uvedený účet a po prevode cez VÚB /vo výpise uvádza názov účtu príjemcu/ som zistila, že peniaze nabehli na súkromný účet manželky kolegu, ktorý s tou firmou má veľmi dobré vzťahy. Fakturovaný materiál o prevzatí cez výdajku mi podpísal menovaný kolega, ktorého som sa pre istotu spýtala,či úhrada nabehla na správny účet, čo mi potvrdil, že áno /išlo o sumu vyše 1200 €/. Mám z toho všelijaké pocity len nie dobré a zatiaľ si to nechávam pre seba, ale neviem, či by som s tým nemala oboznámiť aj osobu, ktorá podpísala príkaz na úhradu. Poradí mi niekto ako by sa v tejto situácii zachoval?

    tuta je offline (nepripojený) tuta

    tuta
    Predpokladám, že na faktúre bol uvedený účet, na ktorý smerovala úhrada, preto by som si z toho ťažkú hlavu nerobila.
    Ak to bolo ináč, tak až potom by som to riešila.

    rogalo je offline (nepripojený) rogalo

    rogalo
    Áno, toto číslo účtu bolo uvedené na faktúre. Ďakujem za odpoved a hádžem to za hlavu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.