Zavrieť

Porady

nový zamestnávateľ

chcela by som sa opýtať, čo mám ako čerstvý zamestnávateľ všetko urobiť aby som mohla zamestnávať dvoch zamestnancov. a taktiež by som sa chcela opýtať, či sa dá zamestnať a prihlásiť nový zamestnanec aj uprostred mesiaca? alebo to musí byť len na začiatku mesiaca? dá sa k zajtrajšiemu dátumu podpísať pracovná zmluva? Ďakujem vám vopred za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lucy je offline (nepripojený) Lucy

    Lucy
    Nikde nie je napísané, že nového zamestnanca môžeš zamestnať len k prvému dňu nového mesiaca. Vznik pracovného pomeru závisí od dohody dvoch strán, zamestnávateľa a zamestnanca, preto závisí od nich, aký dátum si dohodnú ako deň nástupu do zamestnania alebo dátum vzniku pracovného pomeru.

    Ak chceš zamestnať nových zamestnancov napr. od zajtra, tak musíš nahlásiť nových zamestnancov do Sociálnej poisťovne, a to pred nástupom do práce. a potom do 8 dní od vzniku pracovného pomeru na zdravotnú poisťovňu.

    Ako nový zamestnávateľ: prihlásiť sa na Sociálnu poisťovňu, zdravotnú poisťovňu, Daňový úrad.

    To je v skratke. Inak je tu mnoho tém rozobratých...

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    tinockaaa
    chcela by som sa opýtať, čo mám ako čerstvý zamestnávateľ všetko urobiť aby som mohla zamestnávať dvoch zamestnancov. a taktiež by som sa chcela opýtať, či sa dá zamestnať a prihlásiť nový zamestnanec aj uprostred mesiaca? alebo to musí byť len na začiatku mesiaca? dá sa k zajtrajšiemu dátumu podpísať pracovná zmluva? Ďakujem vám vopred za radu.
    -registrácia na DÚ ako plátca dane zo záv.činnosti
    -registrácia zamestnávateľa do soc. poisťovne a zdrav. poisťovní podľa zamestnancov
    -založenie účtu na SF, zabezpečenie stravovania pre zamestnancov
    -spisať pracovné zmluvy aspoň deň pred nástupom do prac.pomeru.
    -deň dopredu nahlásiť zamestnancov do soc. poisťovne
    -do 8 dní nahlásiť zamestnancov do ZP
    So zamestnancom je možné uzatvoriť prac.pomer kedykoľvek, no deň dopredu ho treba prihlásiť do soc.poisť.
    zatiaľ je to všetko, na čo som si spomenula.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Podľa zaradenia zamestnanca:/ napr. vodič a pod.../
    -vstupná lekárska prehliadka
    - školenie BOZ

    nový zamestnávateľ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.