Zavrieť

Porady

výkazy

Vypĺňam výkazy a keďže nemám program, všetko robím ručne...Potrebujem ale súrne vedieť, že keď mám pri zamestnancovi 2 VZ , keď neodpracoval celý mesiac-teda do SP podľa kalendárnych dní a do ZP podľa odpracovaných dní- napr. zamestnanec, ktorý odpracoval 10 dní má mzdu 3496 (43,7*8*10) a do SP 7600/31*14=3433. do výkazu do ZP mám riadok 3 počet kalendárnych dní- a ked mám 2 zamestnancov tak tie dni sčítam? Teda 31+15 ??
A do riadku 4 dávam aký VZ 7600 za zamestnanca, kt. odpracoval celý mesiac + 3496 za zamestnaca,kt. odpracoval 10 dní , čiže sumu11096,- a do riadku 5 - vymeriavací základ podľa § 13 tá istá suma ako v riadku 4???Prosí, poraďte mi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    brtkova
    Vypĺňam výkazy a keďže nemám program, všetko robím ručne...Potrebujem ale súrne vedieť, že keď mám pri zamestnancovi 2 VZ , keď neodpracoval celý mesiac-teda do SP podľa kalendárnych dní a do ZP podľa odpracovaných dní- napr. zamestnanec, ktorý odpracoval 10 dní má mzdu 3496 (43,7*8*10) a do SP 7600/31*14=3433. do výkazu do ZP mám riadok 3 počet kalendárnych dní- a ked mám 2 zamestnancov tak tie dni sčítam? Teda 31+15 ??
    A do riadku 4 dávam aký VZ 7600 za zamestnanca, kt. odpracoval celý mesiac + 3496 za zamestnaca,kt. odpracoval 10 dní , čiže sumu11096,- a do riadku 5 - vymeriavací základ podľa § 13 tá istá suma ako v riadku 4???Prosí, poraďte mi
    Už sme sa raz bavili na podobnú tému, tak znovu pripomínam, že podľa §121 ZP musí zamestnanec dostať v prepočte na odpracovanú hodinu minimálne 43,70, takže aj ten, čo pracoval napr. celý október by mal mať nie 7600,- ale 22*8*43,70=7692,- HM - a toto je aj jeho vymeriavací základ do ZP.
    Takže r. 3 - to je súčet kal. dní za všetkých zamestnancov ( v Tvojom prípade 46)
    R. 4 je súčet vymeriavacích základov za všetkých zamestnancov (podľa mňa 3496+7692=11188)

    brtkova je offline (nepripojený) brtkova

    vydata,1 dieta brtkova
    Ďakujem, už som si naistom - naozaj Ti veľmi ďakujem.
    A ked robim ELDP za zamestnanca - tam dávam jeho VZ, z ktorého počítam odvody do SP, že?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    brtkova
    Ďakujem, už som si naistom - naozaj Ti veľmi ďakujem.
    A ked robim ELDP za zamestnanca - tam dávam jeho VZ, z ktorého počítam odvody do SP, že?
    Do ELDP dáš VZ, z ktorého sa platilo dôchodkové poitenie.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Len malinká rada, ak robíš ručne tak výkazy - editovateľné a kontrolované sú na stránkach www.socpoist.sk, aj na všetkých ZP, možno by ti to pomohlo, skús sa s tým pohrať - robiť ručne mi pripadá vražda.
    A ešte sú tlačivá aj na www.formik.sk - je to Sw tuším stojí cca 500 korún, ale koľko robotky ušetrí !

    brtkova je offline (nepripojený) brtkova

    vydata,1 dieta brtkova
    ešte malá pochybnosť(pre mňa veľká) , pri výkazoch do ZP celkový príjem je ten istý ako VZ? Nemajú žiadne odvody,žiadne PN-nič, len minimálne mzdy. Prosím ...

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Áno. Ak mzda neobsahuje žiadne zložky, z ktorých by sa neplatilo poistné a ak plat nepresahuje maximálny možný vymeriavací základ, tak príjem=VZ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.