Zavrieť

Porady

PHM,daň

Ahojte,
chcem sa poinformovať. Mám klientku, ktorá si kúpila PHM platobnou kartou. Auto používa na podnikanie. Ale platila si to zo súkromného účtu a teda nemám výpis z BU. Mám to zaradiť do účt.denníka? A ešte: začala podnikať od októbra 2006, platcom DPH sa stala 9.10. do tohto dátumu nemám uplatňovať DPH? Mám bločky len zaradiť ako náklady na podnikanie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    1.) ak doloží k tomu tankovaniu cez osobný účet kópiu BV z osobného účtu
    tak by som jej to uplatnila cez pokladňu.
    2.) Evidenciu DPH môžte začať viesť až od 9.10.2006 všetko predtým je náklad bez nároku na odpočet DPH.

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    Súhlasím s AHA, ale podľa mňa netreba kópiu bankového výpisu zo súkromného účtu. Blok by som zaúčtovala normálne cez pokladňu.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Ale ak je na bloku uvedené, že bola platba kartou pri daňovej kontrole budú
    chcieť vededieť z akého účtu a bude im treba doložiť ten BV ináč to neuznajú.
    Oni to chcú len k nahliadnutiu aby si boli istý, že platba bola naozaj prevedená
    touto osobou a bloček není podvrh.

    Lucia7 je offline (nepripojený) Lucia7

    Lucia7
    OK, môže byť. Praktickú skúsenosť ešte nemám, ale osobne by som tam nechala vidieť len údaj o platbe kartou a ostatné položky by som "zatrela".

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    Lucia7
    OK, môže byť. Praktickú skúsenosť ešte nemám, ale osobne by som tam nechala vidieť len údaj o platbe kartou a ostatné položky by som "zatrela".
    Presne takto sa to robí oni nepotrebujú vidieť ostatné položky len overujú
    či je doklad naozaj dotyčnej osoby.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.