Zavrieť

Porady

1 živnostník= 2 predajne

ahoj, prosim poradte mi. robim znamemu JU na jeho bufet ale teraz si otvoril predajnu textilu. a teraz - mam na kazdu prevadzku robit osobine JU a na konci roka to zratat? lebo si neviem prestavit, ze by som to robila v jednom penaznom denniku. a este k tomu pouziva zatial jeden bank.ucet - to tiez bude robit neplechu, vsak? PROSIM PORADTE MI, AKO TO ROBIT???!!!!!!! VOPRED DIK
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    robíš jedno účtovníctvo, len si ho rozdelíš na strediská.
    Aký softvér používaš?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    jaahodna
    ahoj, prosim poradte mi. robim znamemu JU na jeho bufet ale teraz si otvoril predajnu textilu. a teraz - mam na kazdu prevadzku robit osobine JU a na konci roka to zratat? lebo si neviem prestavit, ze by som to robila v jednom penaznom denniku. a este k tomu pouziva zatial jeden bank.ucet - to tiez bude robit neplechu, vsak? PROSIM PORADTE MI, AKO TO ROBIT???!!!!!!! VOPRED DIK
    A jeden bankový účet ,môže používať aj naďalej.

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    Ja mám živnostníka, ktorý má stavebnú činnosť a pohostinstvo. Vediem všetko len raz, ale delím všetko na strediská. robím v Alfe a je to tam dobre prehľadné. Takisto má jeden účet, žiaden problém to nie je.

    mgm je offline (nepripojený) mgm

    živnostník mgm
    Ja robím v Alfe tiež 2 prevádzky cez strediská. Nie je problém zistiť zisk jednej, či druhej prevádzky. Ale BÚ máme zvlášť podľa stredísk /majiteľ to tak chcel/, ale nebol by problém mať len jeden účet.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Predstav si podnikateľa s 10-20 prevádzkami/poznám/ to by mal mať 10-20 účtov?

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    hrozná,ale len počet tých BÚ,tie prevádzky už nie

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Melnick
    hrozná,ale len počet tých BÚ,tie prevádzky už nie
    Nie je to až také hrozné, mám podnikateľa, ktorý má účty v 6-tich bankách, a je to úplne bez problémov.

    ALDA je offline (nepripojený) ALDA

    stará mama, matka, manželka ALDA
    ekopo
    Nie je to až také hrozné, mám podnikateľa, ktorý má účty v 6-tich bankách, a je to úplne bez problémov.
    Bez problémov? Podľa mňa má zbytočné náklady. Nech si ponechá jeden účet v jednej banke, by som mu to doporučila a o tie ušetrené náklady by Ti môhol zvýšiť Tvoj plat.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    ALDA
    Bez problémov? Podľa mňa má zbytočné náklady. Nech si ponechá jeden účet v jednej banke, by som mu to doporučila a o tie ušetrené náklady by Ti môhol zvýšiť Tvoj plat.
    Bez problémov v účtovaní. Sú to jeho náklady, vie na čo ich má ,je oboznámený so všetkými dopadmi , ja mu faktúrujem za položku

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    ekopo
    Bez problémov v účtovaní. Sú to jeho náklady, vie na čo ich má ,je oboznámený so všetkými dopadmi , ja mu faktúrujem za položku
    V tom prípade mu treba poradiť otvorenie ešte ďaľších účtov.
    Ale to sme už .

    jaahodna je offline (nepripojený) jaahodna

    jaahodna
    Muška
    robíš jedno účtovníctvo, len si ho rozdelíš na strediská.
    Aký softvér používaš?
    dakujem za odp - pouzivam Herakles, ale zacinam rozmyslat nad niecim inym.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.