Zavrieť

Porady

Zaradenie príjmu v JÚ

Szčo prenajíma nehnuteľnosť zaradenú v obch. majetku , dávate do druhového členenia ostatný príjem alebo predaj služieb ? Nemá v ŽL predmet podnikanie prenájom. A za sprostredkovanie predaja na splátky
mu Home Credit vypláca bonus to je ostatný príjem alebo predaj služieb ?Vďaka za Vaše názory.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    1.) Určite by som si doplnila živnostenský list
    2.) Príjem z prenájmu dávam príjem z predaja služieb
    3.) Pri sprostredkovaní predaja tiež dávam príjem za služby

    kvitko je offline (nepripojený) kvitko

    kvitko
    A čo keď je živnostník v podnájme u niekoho, kde vykonáva prácu a časť tej budovy dáva zase do podnájmu on?

    katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

    som len človek katarina.j
    tak ako môže mať SZČO v obchodnom majetku firmy zaradenu budovu, ked nie je jej vlastníkom? podľa mna nestačí mať len spísanu zmluvu o prenájme - teda ak má taku zmluvu spomínaná SZČO a tá to prenajíma dalej? ak tomu dobre rozumiem.

    kvitko je offline (nepripojený) kvitko

    kvitko
    Zle som sa vyjadrila, ospravedlňujem sa. Je to takto: živnostník si zobral na základe zmluvy o nájme nebytových priestorov do prenájmu budovu, z ktorej časť zase ďalej prenajíma on na základe druhej zmluvy o podnájme.

    Biba je offline (nepripojený) Biba

    Biba
    Určite by som si overila na živnostenskom úrade, či nemá byť prenájom zahrnutý do živnosti. Potom je potrebné mať List vlastníctva. Niekto nemusí byť SZCO a má iba budovu a prenajíma ju, ale musí byť zaregistrovaný aj na DU aj na ŽU a príjmy zaraďuje do hlavnej činnosti. Ak nie je prenájom hlavnou činnosťou ide o ostatný príjem. Pozri zákon o dani z príjmov - Ostatné príjmy.
    Záleží aj na tom,či výdavky na budovu si bude uplatňovať v účtovníctve a do akej miery to súvisí s jeho hlavnou činnosťou.
    Podľa mňa príjmy za služby sú príjmy za služby, ktoré mám definované v živn.liste.
    Možno sa mýlim.

    kvitko je offline (nepripojený) kvitko

    kvitko
    Ja som už tiež nad tým rozmýšlala, ale stále ma ten dotyčný presviedča že to tak nemusí byť. Jedná sa vlastne o fitko, ktoré má v prenájme, ale sauny už prenajíma on. V živnostenskom má napísané teraz neviem presne to znenie, ale vyplýva z toho to, že jednoducho môže vykonávať prácu vo fitku ale o prenájme nič.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Len tak an okraj tejto témy. Ten kto prenajíma celú budovu, a určité časti ďalej prenajíma iným má na to súhlas od majiteľa budovy? Ak nie môže mať ešte nakoniec aj problémy. Treba sa pozrieť ako má zmluvu s majiteľom budovy napísanú.

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Vďaka za odpovede, jedná sa o FO má veľkoobchod, maloobchod 4 predajne , v 2 je on nájomca, 2 vlastní . Tie vlastné má zaradené v majetku, takže si účtuje výdavky na tieto nehnuteľnosti do nákladov. Ale v tej vlastnej časť aj prenajíma , tiež na obchod. Ja som bola v tom že to dám ostatný príjem, ale účtovníčka predo mnou to dávala služby. Teraz ste mi nasadili chrobáka do hlavy či treba rozšíriť ten ŽL, neposkytuje k tomu prenájmu žiadne iné služby tak som nad rozšírením ŽL neuvažovala.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Ja si myslím, že nie je potrebné rozšíriť o prenájom nehnuteľnosti, ktorá je zaradená v majetku firmy do ŽL. Robia to aj takí, ktorí napr.prenajímajú os.automobil zaradený v majetku druhej osobe? alebo takí, ktorí súkromne prenajímajú nehnuteľnosť a dosahujú z nej príjem? Podľa mňa , učite nie.

    Príjem z prenájmu by som ja účtovala do kolónky osatné príjmy. To je môj názor.
    Naposledy upravil renča1 : 23.11.06 at 11:56

    Džudi je offline (nepripojený) Džudi

    Džudi
    Presne takto som to chcela robiť len som potom nejako zapochybovala . Aj tak vďaka za všetky názory.

    kvitko je offline (nepripojený) kvitko

    kvitko
    smith
    Len tak an okraj tejto témy. Ten kto prenajíma celú budovu, a určité časti ďalej prenajíma iným má na to súhlas od majiteľa budovy? Ak nie môže mať ešte nakoniec aj problémy. Treba sa pozrieť ako má zmluvu s majiteľom budovy napísanú.
    Majiteľ budovy o tom vie, v zmluve to však zahrnuté nemá.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    kvitko
    Majiteľ budovy o tom vie, v zmluve to však zahrnuté nemá.
    Bolo by dobré to ošetriť aj v zmluve, aby neskoršie nevznikli s majiteľom budovy problémy.

    AHA je offline (nepripojený) AHA

    AHA
    renča1
    Ja si myslím, že nie je potrebné rozšíriť o prenájom nehnuteľnosti, ktorá je zaradená v majetku firmy do ŽL. Robia to aj takí, ktorí napr.prenajímajú os.automobil zaradený v majetku druhej osobe? alebo takí, ktorí súkromne prenajímajú nehnuteľnosť a dosahujú z nej príjem? Podľa mňa , učite nie.

    Príjem z prenájmu by som ja účtovala do kolónky osatné príjmy. To je môj názor.
    Možno sa budem hlúpo pýtať ale kedže to v JU účtujem ako príjem za služby a vy by ste to účtovali na príjmy ostatné a v PU to zaúčtovať potom kde ja to dávam na účet 602 služby je to správne?

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    AHA
    Možno sa budem hlúpo pýtať ale kedže to v JU účtujem ako príjem za služby a vy by ste to účtovali na príjmy ostatné a v PU to zaúčtovať potom kde ja to dávam na účet 602 služby je to správne?
    áno účet 602

    kvitko je offline (nepripojený) kvitko

    kvitko
    smith
    Bolo by dobré to ošetriť aj v zmluve, aby neskoršie nevznikli s majiteľom budovy problémy.
    Lenže podnájomníčka má teraz výpoveď od 1.12.2006 a od 1.1.2007 bude už celá budova len jedného nájomníka. Neviem či bude majiteľ budovy chcieť riešiť aj veci spätne.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.