Zavrieť

Porady

Minimálny vymeriavací základ.

Z toho čo som si prešla na porade mi vychádza takýto záver :

Pracovník bol zamestnaný 9 kal. dní . Z toho 4 odpracoval a 2 dni mal dovolenku.
Vymeriavací základ (s doplatkom do min. mzdy ) mi vyšiel 2 114,- Sk .

Pre Sociálnu poisťovňu je však minimálny vym. základ :

7600/31*9 = 2 207,- Podľa tohto by som mala zvýšiť odvody do SP .

ZP je 6900/2*6 = 1 882,- .

Ak je to tak ako to upravím vo výplatnej páske ( teraz som sa ešte viac doplietla ) robím mzdy v MRP . Čo vlastne musím všetko upraviť ?
Viem , že je to pár korún , možno sa na to vykašlem, ale zaujímalo by ma ako to vlastne má byť .

Ďakujem za každú radu.
emily 2
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Vypočítaná mzda 2114,
    SP - minimálny základ 2207, skutočný z ktorého sa odvádza = 2207
    ZP - minimálny základ 1882, skutočný z ktorého sa odvádza = 2114
    Ako sa to robí v MRP neovládam.

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Ďakujem za odpoveď, aspoň viem , že som to dobre pochopila.

    Ešte musím zistiť ako to dostať do programu, predpokladám , že si to musím ručne vypočítať a dať nejako do tých miezd (vyskúšam si to) .

    Ak mi tu nikto neporadí , dám to do témy program MRP . V utorok mám odovzdať všetky výstupné papiere tomu zamestnancovi tak mám trošku naponáhlo.

    Ešte raz vďaka za odsúhlasenie.

    emily2

    emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

    účtovnik amater emily 2
    Ahojte poraďáci !!

    Dostala som požiadavku, napísať ako som vyriešila tento prípad .

    1.Otvorila som mzdy - oprava mzdy -
    - úplné údaje mzdy, kde sú všetky mzdové položky.
    2. Potom som klikla postupne na jednotlivé položky , ktoré som chcela zmeniť :
    - nemocenské poistenie, starobné poistenie,IP,Gar.poistenie,úrazové poistenie a prepísala som vypočítaný minimálny vym. základ 2207,-Sk a klikla vypočítať.
    3. Potvrdila som, že tieto položky chcem chrániť - ostali vysvietené zel. farbou . Treba len pozorne čítať, čo píše program a vyskúšať si to.

    Takto som upravila celé poistenie do SP. Predtým som si to však vypočítala ručne a odkontrovala som výkaz z počítača .

    Dúfam , že som to napísala aspoň trochu zrozumiteľne a možno to niekomu neskúsenému s týmto programom ( ako ja ) pomôže .

    emily2

    kubranka je offline (nepripojený) kubranka

    kubranka
    Dobrý deň,
    chcela by som vás poprosiť o radu s nasledujúcim prípadom: zamestnanec ukončil pracovný pomer dohodou k 1.10.2006 (1.10.2006 bol u nás ešte zamestnaný). Od 2.10.2006 nastúpil do nového zamestnania. Mňa by zaujímalo, ako musím vyplniť výkazy do poisťovní (SP, VŠZP) a či je treba zaplatiť poistné za 1 deň napriek tomu, že 1.10.2006 bola nedeľa a za zvyšok mesiaca mu odvádza poistné nový zamestnávateľ.
    Vopred vám ďakujem za odpoveď, veľmi mi tým pomôžete.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    kubranka
    Dobrý deň,
    chcela by som vás poprosiť o radu s nasledujúcim prípadom: zamestnanec ukončil pracovný pomer dohodou k 1.10.2006 (1.10.2006 bol u nás ešte zamestnaný). Od 2.10.2006 nastúpil do nového zamestnania. Mňa by zaujímalo, ako musím vyplniť výkazy do poisťovní (SP, VŠZP) a či je treba zaplatiť poistné za 1 deň napriek tomu, že 1.10.2006 bola nedeľa a za zvyšok mesiaca mu odvádza poistné nový zamestnávateľ.
    Vopred vám ďakujem za odpoveď, veľmi mi tým pomôžete.
    Vo výkazoch ho normálne musíš uviesť, keďže ešte 1.10.2006 bol Vašim zamestnancom. Keďže to bola nedeľa tak jeho mzda bude 0,-.
    Odvod do ZP ide za pracovné dni, takže VZ na ZP bude rovnako 0,-.
    Odvod do SP ide za kalendárne dni, takže minimálne zo sumy prislúchajúcej na jeden kalendárny deň, čiže VZ do SP je 246,- (7600/31 = 246,-).

    kubranka je offline (nepripojený) kubranka

    kubranka
    Ďakujem za odpoveď, chcela by som si ešte vyjasniť nejaké detaily: zamestnanec bol odmeňovaný hodinovou mzdou (47,70/hod.), takže VZ bude taký istý ako ste uviedli alebo sa zmení? A ďalej, keďže zamestnancovi už nevyplácame mzdu, poistné odvedieme za zamestnanca aj zamestnávateľa na naše náklady? Ďakujem.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Aj keď bol odmeňovaný hodinovo, tak VZ do ZP bude 0 a do SP 246 Sk. Môžete si poistné zamestnanca nárokovať od zamestnanca, ak to zamestnanec firme neuhradí, zrejme sa súdiť nebudete.

    kubranka je offline (nepripojený) kubranka

    kubranka
    Ďakujem za radu. Viem, že to bola blbosť, ukončiť takto pracovný pomer, nabudúce si dám na to pozor. Ešte raz vďaka.

    Minimálny vymeriavací základ.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.