Zavrieť

Porady

dyňa

Mate niekdo dobry recept na zavaranu dynu???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    BRUSNO je offline (nepripojený) BRUSNO

    BRUSNO
    Ja som robila asi takto - žltú dyňu alebo tekvicu /ale tekvicu tú žltšiu/ na krájaš na kocky, uvaríš si nálev - podľa sladkosti dyne - asi 500 g cukru na liter vody, vychladnutým nálevom zaleješ nakrájanú dyňu a pridáš - buď trocha rumu alebo rumovej esencie. Ponaberáš do pohárov a sterilizuješ asi 5-6 minút - tekvicu trošku viac ako dyňu.
    PS - môžeš zmiešať aj s konzerovovaným ananásom.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Ja som robila žltú dyňu ako ananás. Môžem pozrieť doma recept. Viem, že sa varil sirup do ktorého išiel ananásový TANG, cukor,... a neviem v akom pomere. Potom sa v tom sirupe dyňa nakrájaná na kocky obvarila, naložila do pohárov a zaliala sirupom. A musím povedať, že dobre nahradí ananás.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    katka13122
    anmary,sup sem s receptom

    Zabudla som naň ako na smrť, polepším sa a zajtra ho tu máš.

    Danuša2 je offline (nepripojený) Danuša2

    Danuša2
    Červenú dyňu očistíme, aby ostala len červená dužina aj s jadrami. Nakrájame na kocky a cibuľu na pásiky, pomiešame a dáme do pohárov.Spravíme nálev ako na uhorky.1 nakladač, 30 dkg cukor, alebo 25 tabletiek spolarínu alebo iného sladidla,3 dcl ocot, 1,7 l vody.Sterilizovať ako uhorky. Je to veľmi chutný šalát ku mäsu. Dúfam , že Vám bude chutiť.

    anmary je offline (nepripojený) anmary

    anmary
    Už ma choroba pustila konečne medzi Vás, takže tu je recept.
    1,5 l vody uvaríme s 500 g cukru a 2 ks ananásového Tangu. Do vriaceho sirupu dáme na kúsky pokrájanú dyňu /najlepšie žltú/, povaríme asi 1 minútu a plníme do pohárov. Keď postupne obvaríme všetku dyňu zalejeme ju týmto sirupom v pohároch. Uzvarieme a dáme sterilizovať, stačí len aby chytili viečka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.